Manisa'daki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonu

Manisa'daki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonu
Manisa'daki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonu
- Vali Bektaş: - "(Gözaltındaki kadınlara kelepçe takılması) Açıklamanın ne olduğunu biliyorsunuz, daha bir şey söylenir mi"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılmasına ilişkin, "Açıklamanın ne olduğunu biliyorsunuz, daha bir şey söylenir mi" dedi.

Vali Bektaş, Gölmarmara ilçesini ziyaretinden önce gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine, "Açıklamanın ne olduğunu biliyorsunuz, daha bir şey söylenir mi" yanıtını verdi.

Bir gazetecinin kamuoyundaki tepkileri hatırlatması üzerine de Bektaş, "Düşünelim" diye konuştu. 

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 10 Kasım'da, aralarında Fetullah Gülen'in de yer aldığı 35 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Gözaltına alınanlar arasında bulunan kadınlara kelepçe takılması da tepkilere neden olmuştu. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla Manisa ve Eskişehir'deki "Paralel Yapı" operasyonlarında başörtülü kadınlara kelepçe takılması ve İstanbul Beyoğlu'nda gençlere tokat atılmasıyla ilgili inceleme başlatılmıştı. Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, "kelepçeli gözaltı" haberlerine ilişkin soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığınca, geçici olarak açığa alınarak görevinden uzaklaştırılmıştı.