Manisa'daki terör operasyonu

Manisa'daki terör operasyonu
Manisa'daki terör operasyonu
- İl Emniyet Müdürü Ceren: - "Bizim hiç kimsenin düşüncesiyle ilgimiz yok. Terör örgütü olan ve insanlara zarar veren kişilerden rahatsızız. Bu paralar bize silah ve bomba olarak dönüyor. Vatandaşlarımız para yardımını yapacağı kişilere dikkat etmesi gerekiyor"

MANİSA (AA) - Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, kentte terör örgütlerine yönelik sürdürülen operasyonlara ilişkin, "Bizim hiç kimsenin düşüncesiyle ilgimiz yok. Terör örgütü olan ve insanlara zarar veren kişilerden rahatsızız. Bu paralar bize silah ve bomba olarak dönüyor. Vatandaşlarımız para yardımını yapacağı kişilere dikkat etmesi gerekiyor" dedi.

Ceren, önceki gün Saruhanlı ilçesinde HDP üyesi ve yöneticilerine yönelik yapılan operasyonlarla ilgili müdürlük binasında gazetecilere açıklama yaptı. 

Halkın huzuru ve güvenliği için çalıştıklarını ifade eden Ceren, terör örgütü PKK 'ya yönelik operasyonların yapıldığını, örgütle direkt diyaloğu olan, eylem yapan kişileri yakaladıklarını anlattı.

Adli sorgulamanın devam etttiğini, bu nedenle operasyon hakkında detaylı bilgi veremeyeceğini aktaran Ceren, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızdan önemli bir ricam var. Bölücü, ideolojik her türlü terör örgütü mensupları vatandaşlarla iletişime geçmek isteyebilir, maddi yardım isteyebilir. Her türlü legal ve illegal kanallardan yardım isteyebilirler. Vatandaşlarımız sorun yaşamamak adına için lütfen bu kişileri polise ihbar etsinler. İlerde kanunla başları belaya girmesin, gerçekten üzülürüz. Vatandaşlarımız bir şekilde hayırseverlik ya da korkudan para verebilirler. Para terör örgütlerinin ana kaynağıdır. Bunu herkesin bilmesi lazım. Para kesildiğinde örgütün bir çok imkanları kesilir."

Ceren, kentte terör örgütlerine para yardımı yapanların olduğunu, bunların farkında olduklarını vurgulayarak, sayılarının fazla olmadığını, gelen şikayetler hakkında gerekeni yaptıklarını anlattı. 

Operayonların belirli bir zümreye karşı olmadığına dikkati çeken Ceren, "Terör örgütü, ideolojik örgüt ve insanlara zarar veren kişilerden rahatsızız. Bunlara para yardımı yapan vatandaşlarımıza sıcak bakmıyoruz. Bu paralar bize silah ve bomba olarak dönüyor. Vatandaşlarımız para yardımını yapacağı kişilere dikkat etmesi gerekiyor. Para verecekse hayırlı işlere versinler. Devleti zor durumda bırakacak yerlere para yardımı yapmasınlar" diye konuştu.

Hiç kimsenin ideolojik düşüncesine bakmadıklarını vurgulayan Ceren, kendisinin çok yakın çalıştığı mesai arkadaşlarının dahi görüşlerini bilmediğini sözlerine ekledi.