Manisa'daki trafik denetimleri

Manisa'daki trafik denetimleri
Manisa'daki trafik denetimleri
- CHP Grup Başkanvekili Özel: "Şehirlerarası yolda açık kasada insan taşınmasına engel olunmasına kimsenin bir şey dediği yok. Ama köy yollarında, tarlalarda çiftçiye eziyet ediyorlar"

MANİSA (AA) - CHP Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, Gölmarmara'da 15 tarım işçisinin ölümüyle sonuçlanan kaza sonrası Manisa'da trafik denetimlerinin artırıldığını belirterek, "Şehirler arası yolda açık kasada insan taşınmasına engel olunmasına kimsenin bir şey dediği yok. Ama köy yollarında, tarlalarda çiftçiye eziyet ediyorlar" dedi.

Gölmarmara'da çiftçilerin sorunlarını dinleyen Özel, bazı kamu kuruluşu yöneticilerinin son dönemde artan denetimler ve kesilen cezalardan CHP'yi sorumlu gösterdiğini savundu.

Kaza sonrası Manisa Vali Erdoğan Bektaş'ın talimatları doğrultusunda kazanın olduğu bölgede ve ilçelerde açık kasa kamyonetlerle ve traktörlerde tarım işçisi taşımacılığı yapanlara yönelik polis ve jandarma tarafından denetimlerin sıkılaştırıldığını bildiren Özel, şöyle konuştu:

"Şehirler arası yolda açık kasada insan taşınmasına engel olunmasına kimsenin bir şey dediği yok. Ama köy yollarında, tarlalarda, bağlarda, bırakın minibüsü traktörün zor girdiği yerlerde çiftçiye eziyet ediyorlar. Büyük cezalar kesmeye çalışıyorlar. Saruhanlı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe müdürlüğü yetkilileri, CHP milletvekillerinin vermiş olduğu bir önergeden dolayı bu uygulamanın yapıldığını söylüyorlar. Bunların tamamen yalan ve yanlış bilgiler olduğunu ifade etmek isteriz. Bugün çiftçiye zulmedenler, sorumluluğu almak yerine bir takım yalanlara sığınıyorlar. Kimse yaptığı zulmü bizim üzerimize yıkmasın. Devlet memuru devlet memuru gibi davranacak. Devlet memuru siyaset yapmaya çalışırsa onun alnını da gider orada karışlarız."