Manisa'daki trafik kazası

Manisa'daki trafik kazası
Manisa'daki trafik kazası
- Manisa Barosu Başkanı Arslan: - "İddianamenin 1 ay içerisinde hazırlanmasını bekliyoruz"

MANİSA (AA) - Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, 15 tarım işçisinin hayatını kaybettiği Gölmarmara ilçesindeki kazayla ilgili iddianamenin bir ay içerisinde hazırlanmasını beklediklerini söyledi.

Arslan, ölen tarım işçilerinin Salihli'nin Çökelek Mahallesi'ndeki yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Kazayla ilgili savcılık sürecinin başladığını dile getiren Arslan,  soruşturma aşamasında savcılığın gerçeklere ulaşması, delillerin toplanması için Baro olarak katkıda bulunacaklarını belirtti. 

Kazada hayatını kaybeden işçilerin yakınlarının maddi anlamda haklarını aramak amacıyla Akhisar'daki Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açılması gerektiğini vurgulayan Arslan, "Farklı yerlerden beklenecek olan deliller olmadığı için iddianamenin kısa sürede hazırlanarak, dava açılır diye düşünüyoruz. Tabii ki soruşturma aşamasında ortaya yeni deliller çıkarsa bir gecikme olabilir. Ancak Manisa Barosu olarak iddianamenin 1 ay içerisinde hazırlanmasını bekliyoruz. Hukuki anlamda da bir hak kaybı olması söz konusu değil" diye konuştu. 

Bazı görgü tanıklarının ifadelerinin savcılık dosyasına yansımadığını ileri süren Arslan, davanın seyrini değiştirebilecek o ifadelerin savcılık dosyasına yansıması için çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Soruşturma

  ,

  hukuk

  ,

  Asliye

  ,

  manisa