Manisa'daki trafik kazası

Manisa'daki trafik kazası
Manisa'daki trafik kazası
- Kazada hayatını kaybeden 15 kişi için Çökelek Mahallesi'nde 2 bin kişilik hayır yemeği verildi

MANİSA (AA) - Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde meydana gelen kazada 15 tarım işçisinin hayatını kaybetmesinin ardından Salihli'de 2 bin kişilik hayır yemeği verildi. 

Salihli Belediyesi tarafından Çökelek Mahallesi'nde düzenlenen yemekte konuşan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, kaza nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi. Bektaş, bu olayı bir kaza olarak nitelemekte zorlandığını belirterek, ''Fakat neresinden bakarsak bakalım bu bir kaza. Gerçekten memnuniyetle ifade etmeliyim ki kaza mağdurlarımız, Çökelek Mahallesi sakinlerimiz olayı büyük bir olgunlukla büyük bir kanaatkarlıkla karşıladınız. Bu acıyı ortak bir şekilde paylaşmak için ne gerekiyorsa yaptınız. Sizler bu anlayışı hoşgörüyü bu tevazuyu göstermeseydiniz inanın bizim işim çok daha zor olurdu. Özellikle kazazedelerimizin yakınlarına bu olayı büyük bir olgunlukla taşımaya çalıştıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bektaş, Ramazan Bayramı'na çok az bir süre kaldığını ve bayram sebebiyle trafikte yoğunluk olacağını hatırlatıp, "Önümüzde bir bayram var. Bu bayramda da ciddi bir trafik yoğunluğu yaşanacak. Trafik kuralları bizler için sizler için. Kurallara uyulmadığında ne olduğunu hep beraber görüyoruz, yaşıyoruz. Bazen de ne yazık ki böyle ölçüsüz bir şekilde yaşıyoruz. Trafikte bir şoför uyursa ne olur? İşte böyle oluyor. Özellikle bayram arefesinde trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızı bir kez daha uyarmak istiyorum. Ne olur kurallara uyalım" ifadelerini kullandı.

- Kazanın en küçük mağduru

Bu kazanın kendilerinde uzun yıllar unutulamayacak izler bıraktığını söyleyen Çökelek Mahallesi Muhtarı Mevlüt Kılınç ise"15 canımızı yitirdiğimiz bu kaza mahallemizde uzun yıllar silinemeyecek izler bırakacak. Her mahallede bir dram, her ailede farklı bir acı. Bu kaza nedeniyle 27 çocuğumuz öksüz veya yetim kaldı. Öksüz kalan en küçük çocuğumuz ise 2 yaşındaki Mustafa Uysal. Henüz 2 yaşındayken annesi Zeynep Uysal'ı kaybetti. Mustafa Uysal 4 kardeşten biri. Ne yazık ki 6 yaşındaki Ecem, 7 yaşındaki Ertuğrul ve 11 yaşındaki İrem'de Mustafa gibi annesiz kaldı. Allah hepimize sabır versin" dedi.

Kazada annesini kaybeden Mustafa Uysal'ın, annesinin öldüğünü bilmediği ve taziyeye gelen misafirlere kolonya ikram etmesi dikkatlerden kaçmadı.  

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde 6 Temmuz günü bağlara asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerinin bulunduğu kamyonetin, Hacıveliler Mahallesi mevkisinde tırla çarpışması sonucu 13'ü kadın , biri çocuk 15 kişi yaşamını yitirmişti.

Hayır yemeğine AK  Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Manisa Milletvekilleri Tur Yıldız Biçer, Mazlum Nurlu, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ve Belediye Başkanı Zeki Kayda da katıldı.