Manisa'daki trafik kazası

Manisa'daki trafik kazası
Manisa'daki trafik kazası
- Gölmarmara'da 15 tarım işçisinin hayatını kaybettiği Çökelek Mahallesi'nde, Ramazan Bayramı buruk geçiyor

MANİSA (AA) - Gölmarmara ilçesinde, 11 gün önce tarım işçilerini taşıyan kamyonetin karıştığı trafik kazasında hayatını kaybeden 15 kişinin yakınlarının yaşadığı Çökelek Mahallesi'nde Ramazan Bayramı buruk geçiyor.

Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları, bayram namazının ardından mahalle meydanında bayramlaştı.

Bayramlaşmanın ardından mahalle meydanında, kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve vatandaşlara hayır yemeği verildi.

Hayır yemeğinin ardından CHP Manisa milletvekilleri Özgür Özel ve Mazlum Nurlu, Mahalle Muhtarı Mevlüt Kılınç ile mahalle mezarlığını ziyaret etti. Ölenlere mezarları başında dua eden Özel ve Nurlu, daha sonra Manisa'da programa katılmak üzere mahalleden ayrıldı.

.- "Kızım kalk bak bugün bayram"

15 işçinin ölümüyle sonuçlanan kazanın en küçük mağduru olan ve annesi Zeynep Uysal'ı kaybeden 2 yaşındaki Mustafa Uysal da annesinin mezarına, babası Kamil, babaannesi Emine ve diğer kardeşleri 6 yaşındaki Ecem, 7 yaşındaki Ertuğrul ve 11 yaşındaki İrem ile geldi.

Minik Mustafa, her şeyden habersiz annesinin mezarı başında oyun oynarken, kardeşleri ve babaannesi gözyaşı döktü. Babaanne Emine Uysal, gelinin mezarı başında dua ederken "Kızım kalk bak bugün bayram. Sana çocuklarını getirdim" diye gözyaşı döktü.

Kazada hayatını kaybedenlerin diğer yakınları da mahalle mezarlığına gelerek dua etti.

- "Acımız çok büyük"

Mezarlığı ziyaret eden mahalle muhtarı Mevlüt Kılınç, büyük bir acı yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Bugün bayram. Ama bize hiç bayram gibi gelmiyor. Acımız çok büyük. İlk bayramımızı işçi şehitlerimize, dua okumakla geçiriyoruz. Elimizden sadece bu geliyor. Sabır ve metanetle dayanmaya çalışıyoruz. Bugün de aileleri kendi kendilerine bırakmamak için büyüklerimizle birlikte mahalle meydanında topladık ve acılarımızı birlikte azaltmaya çalıştık. Biz, devletimizin büyüklüğünü bu olayda gördük. Ama devletimiz büyüklüğünü bu yolu tamamlama konusunda da göstersin. Buna benzer acılar artık yaşanmasın." 

Manisa'nın Gölmarmara ilçesi Hacıveliler Mahallesi'nde 6 Temmuz'da, süt tankeri ve tarım işçilerini taşıyan kamyonetin, çarpışması sonucu toplam 15 kişi hayatını kaybetmiş,  kamyon sürücü hafif, kamyonetteki bir tarım işçisi ağır yaralanmıştı.