Manisa'daki yanmış kadın cesedi

Manisa'daki yanmış kadın cesedi
Manisa'daki yanmış kadın cesedi
- Manisa Valisi Bektaş: "Bizim kayıtlarımızda böyle bir kayıp şahıstan bahsedilmiyor"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Akhisar ilçesinde bir barakada yanmış olarak bulunan kadına ait cesede ilişkin, kayıtlarında böyle bir şahıstan bahsedilmediğini söyledi.

Vali Bektaş, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, soruşturmanın devam ettiğini ve cinayeti işleyenlerin bulunacağını belirtti. 

Bektaş, "Hem maktulün, mağdurenin kimliği bulunacak, hem bu işi yapanlar da bulunacak. Artık kaçamıyorlar biliyorsunuz, bir şekilde denk geliyor fakat olayın olması acı. Muhtemelen Manisa ile alakası yok o işin. Gelip geçen birisi, yolun kenarı o yer biliyorsunuz. Ama hiç önemli değil, bizim ülkemizde böyle olayların yaşanmaması gerekiyor, bizim insanımıza yakışmıyor. Bizim düşünce, mantık, moral değerlerimize tarihi birikimimize yakışmayan bir durum" dedi.

Kadın cinayetlerine dikkati çeken Bektaş, şunları söyledi:

"Peşpeşe bir iki hafta arayla böyle şeylerin olması doğrusu bizim insanımızı yaralıyor, vicdanını kanatıyor. Önemli olan bu olayların bu ülkede meydana gelmemesi. Meydana geldikten sonra basında yazacak, herkeste duyacak, olası zararlar da yaşayacağız. Ama herkese düşen kendi yakın çevresinde, yakın dünyasında bu tip olayların olmaması için ne gerekiyorsa, gayret sarfetmeli. Gerçekten çok üzücü, bir durum. Çok sıkıntılı bir durum inşallah bir daha yaşamayalım." 

- Olay

Hasköy mahallesinden zeytin bahçesine giden vatandaşlar, arazide kullanılmayan bir barakada yakılmış bir ceset olduğunu fark etmiş, olay yerine gelen polis inceleme başlatmıştı. Öldürüldükten sonra yakıldığı ve 20 yaşlarında olduğu tahmin edilen kadının cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu 'na gönderilmişti.