Manisa'dan Ermenek'teki madenci yakınlarına yardım

Manisa'dan Ermenek'teki madenci yakınlarına yardım
Manisa'dan Ermenek'teki madenci yakınlarına yardım
MANİSA (AA) - Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan...

MANİSA (AA) - Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan giyim eşyaları Konya Ermenekte'ki maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine gönderildi.

Gençlik Merkezi önünde gazetecilere açıklama yapan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, kendisinin de Karaman Ermenek'li olduğunu belirterek, orada yaşayan insanların nasıl bir durumda olduğunu bildiğini söyledi.

Maden kazasında şehit olan işçilerin ailelerin çocuklarına bir nebze yardım etmek adına Soma'da aynı acıyı paylaşan ortak bir yardım eli kampanyası düzenlemeyi düşündüklerini kaydeden Duman, "Yaklaşık 35 gencimiz 4 haftalık bir süreç içinde yardım malzemelerini topladı. Toplamda 30 koliden oluşuyor. Giyim eşyaları, ayakkabılar, spor malzemeleri yer alıyor. Bu malzemeler yerini bulacaktır. Ermenek kaymakamlığı ile görüşmemiz oldu. Hazırlanan yardımlar istenilen yere istenildiği şekilde ulaşacaktır" diye konuştu. 

Törene katılan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise yardımların PTT kanalı ile Ermenek Kaymakamlığı'na ulaşacağını belirterek "Ermenek Kaymakamlığımız yardımları orada madencilik yapan kardeşlerimizin ailelerine ve çocuklarına ulaştıracak" dedi.