Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
- Turgutlu'da bin 550 öğrenciye burs verilecek

MANİSA (AA) - Turgutlu  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca bu eğitim yılında burs verilecek bin 550 öğrenciyi belirleme çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Kaymakam Nazmi Günlü, haziranda son bulacak bursların dağıtımına başladıklarını belirterek, 2 yıllık eğitim alan 363 öğrenciye aylık 175, 4 yıllık eğitim alan bin 123 öğrenciye aylık 185, 5 yıl ve üzeri eğitim alan 64 öğrenciye de aylık 225 lira verileceğini kaydetti.

 

- "İlaç Dedektifleri" projesi

Çevre ve toplum sağlığı için doğru ilaç kullanımına dikkati çekmek amacıyla ÇEKOOP ile Turgutlu Kaymakamlığı arasında "İlaç Dedektifleri" projesinin protokolü imzalandı.

Kaymakam Günlü, ilaç kullanımında bilinçlenmeyi ve israfı önleyecek proje için ÇEKOOP yetkililerine teşekkür ederek, projenin başarıya ulaşması için çalışacaklarını dile getirdi.

ÇEKOOP Genel Sekreteri Seval Ünlüerler ise projeyle yaklaşık 5 bin öğrencinin konuyla ilgili bilgilendirileceğini ifade etti.

- CHP İl Kadın Kollarından "kadına şiddet"e karşı açıklama

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Fadime Özçakır, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü"yle ilgili partililerin desteğiyle Manolya Meydanı'nda açıklama yaptı.

Kadınların hiçbir dönem yaşamadıkları kadar baskı ve şiddet altında olduğunu ileri süren Özçakır, "Sadece ekim ayında 29 kadının yaşam hakkı, elinden alındı. Yine güvencesiz çalışan 101 kadın da cinayetlerinde hayatını kaybetti" diye konuştu.