Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
- Saruhanlı'da çaya zam geldi

MANİSA (AA) - Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, kahvehanelerde satılan çaya 25 kuruş zam yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Kenez, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede 2011 yılından bu yana 50 kuruştan satılan çayın fiyatının yapılan zamla 75 kuruşa çıkarıldığını belirtti.

Girdi maliyetlerinde yaşanan artışın kahvehaneleri olumsuz yönde etkilediğini vurgulayan Kenez, "Elektrik, su, çay, şeker, bitki çayları ve diğer girdi maliyetleri esnafımızı etkileyecek girdiler. Esnafımız, 2010 yılından bu yana kendilerine verilen fiyatın 65 kuruş olmasına rağmen 50 kuruştan çay satıyordu. Zam yapmaya mecbur kaldık" diye konuştu.

- 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi.

Bektaş, Taş Fabrika'da düzenlenen etkinlikte, Manisa'da yaklaşık 100 kişinin meslek kolunda istihdam edildiğini belirtti.

Gazeteciliğin çok önemli bir meslek olduğunu söyleyen Bektaş, gazetecilik mesleğinin çok hızlı ilerlediğini, internetsiz yapılamaz duruma geldiğini ifade etti.

- Salihli'ye yurt yapılacak

Salihli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından Türkbirliği Anadolu Lisesi bahçesine inşa edilecek olan 200 kişilik öğrenci yurdunun protokolü imzalandı.

Kaymakam Ertan Peynircioğlu, yurdun 2 milyon 582 bin liraya mal olacağını ve 9 ay içerisinde bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Yurdun toplam 3 kattan oluşacağını kaydeden Peynircioğlu, "Odalar 2'şer kişilik olacak" dedi.

- AK Parti Demirci Gençlik Kolları Kongresi

Ak Parti Demirci İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan kongresi, Demirci Ticaret ve Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kongreye Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, AK Parti İlçe Başkanı Ertuğrul Uyar ve AK Parti Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Halil Özkan ile partili gençler katıldı.

Tek liste ile gidilen seçimde 236 delegenin tamamının oyunu alan Rıza Erdem, yeniden gençlik kolları ilçe başkanlığı görevine seçildi.