Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
MANİSA (AA) - Saruhanlı ilçesinin merkez nüfusu, 834 kişi artarak 16 bin 841'e yükseldi. İlçenin genel nüfusu ise bir önceki yıla göre 137 kişi...

MANİSA (AA) - Saruhanlı ilçesinin merkez nüfusu, 834 kişi artarak 16 bin 841'e yükseldi. İlçenin genel nüfusu ise bir önceki yıla göre 137 kişi azalarak 53 bin 684'e geriledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2014 yılı açıklanan sonuçlarına göre, 2013 yıl sonu itibariyle 53 bin 821 olan Saruhanlı'nın genel nüfusu, 2014 sonunda 137 azalarak 53 bin 684'e geriledi.

Saruhanlı'nın merkez nüfusu ise bir önceki yıla kıyasla 834 kişi artarak 16 bin 841'e yükseldi. İlçedeki toplam nüfusun 26 bin 830'u erkek, 26 bin 854'ü ise kadın nüfusundan oluşuyor.

-Onlar artık "Belgeli Baba"

Kırkağaç'ta 70 saat süren "Baba Destek Programı"na katılan 13 babaya düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve  Milli Eğitim Bakanlığı 'nın işbirliği ile yürütülen Baba Destek Programı kapsamında eğitimi bitiren 13 baba, Cumhuriyet Rıza Nebahat Dolman İlkokulunda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, sertifika töreninde yaptığı konuşma, çocukların toplumun geleceği olduğunu ifade ederek, "Gençlerimiz zaman zaman hayattan kayıp gidiyorlar bunlardan anne, babalar, biz öğretmenler sorumluyuz. Bu açıdan da bakıyorum ve çok önemli bir proje olarak görüyorum" dedi.

Sertifika alan babalar, kursta aldıkları eğitimle çocuklarını her şeyden önce dinlemeyi öğrendiklerini söyledi. 

- Yurttaş, Kula'da şehit ailesini ziyaret etti

Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 1995 yılında şehit olan Jandarma Er Yaşar Öz'ün Kula'da yaşayan ailesini ziyaret etti.

Şehit ailesiyle görüşen Yurttaş, ilçede ayrıca SGK İlçe Müdürlüğünü ziyaret ederek SGK İlçe Müdürü İbrahim Kadir Koçak'tan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

-Saruhanlı'daki asfaltlama çalışmaları

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesine bağlı mahalle yollarında asfaltlama ve onarım çalışması başlattı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı Koordinatörü Ramazan Hakan Ulak, tarımla uğraşan vatandaşlar açısından yol sorunlarının giderilmesinin önemli olduğunu ifade ederek, bu yöndeki çalışmaların süreceğini söyledi.