Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
MANİSA (AA) - Şehzadeler Belediyesi sabahları işe gitmek için duraklarda servis bekleyen vatandaşların yoğun kullandığı iki durağa İkram Çeşmesi...

MANİSA (AA) - Şehzadeler Belediyesi sabahları işe gitmek için duraklarda servis bekleyen vatandaşların yoğun kullandığı iki durağa İkram Çeşmesi koydu.

Gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ikram çeşmelerinden durakta bekleyen vatandaşlara kış aylarında çorba, yazın ise şerbet ve meşrubat ikramı yapılacağını söyledi.

Sıcak çorba ikramının Pazar hariç her sabah yapılacağını ifade eden Çelik, "Alaybey ve Sultan Camilerinin yanında sabahları fabrikalardaki işlerine gitmek için yola çıkmış olan kardeşlerimize birer bardak sıcak çorba ikram ediyoruz. Bu iki çeşmeden günde yaklaşık 3 bin hemşehrimiz istifade edebilecek" diye konuştu.

- Dilenci operasyonu

Yunusemre Belediyesi'ne bağlı Zabıta ekiplerinin dilencilere yönelik operasyonda 8 kişiye cezai işlem uyguladı.

Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, yaptıkları çalışma sonucu 7'si Suriye uyruklu toplam 15 kişinin toplandığını belirterek, "8 dilenciye cezai işlem uygulanmış ve üzerinden çıkan bütün paraya el konmuştur. Belediyemiz sınırları içerisinde bu dilencilere müsaade etmemek için her türlü tedbiri alıyoruz" diye konuştu.