Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
- Manisa'nın Soma ve Salihli ilçelerinde Dünya Otizm Farkındalık günü dolayısıyla etkinlikler gerçekleştirildi

MANİSA (AA) -  Dünya Otizm Farkındalık günü nedeniyle Soma ilçesinde Otizm Farkındalık yürüyüşü, Salihli'de bilgilendirici broşü dağıtıldı. 

Soma Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Otizm Farkındalık yürüyüşüne katılanlar, mavi fular takarak veya mavi elbiseler giyinerek destek verdi. Beşyol mevkinden başlayan yürüyüşe ilçe protokolü ile Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ve aileleri katıldı.

Salihli'de ise İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Salihli Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı tarafından Sevgi Yolu girişine stant açıldı.

Etkinlikte kurum personeli tarafından otizm hakkında bilgilendirmeler yapılarak el broşürleri dağıtıldı, mini keman dinletisi vatandaşlardan ilgi gördü. Etkinlikte konuşan Salihli Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Doçent Doktor Ufuk Berberoğlu, farkındalık oluşturmak amacıyla tüm personelin mavi giyerek destek verdiğini kaydetti.

- Muhtarlık 24 çocuğu sünnet ettirecek

Turgutlu'nun Bozkurt Mahallesi Muhtarlığı ve İhsan Erturgut Okulu Aile Birliği yöneticileri işbirliğiyle mahallede tespit edilen 24 çocuğu Turgutlu Devlet Hastanesi'nde sünnet ettirmeye başladı.

Mahallesinde yaptıkları tespit çalışması neticesinde 24 çocuğun sünnet edileceğini açıklayan muhtar Hüsnü Nişli, "Çocuklarımızın sünnetlerini Turgutlu Devlet Hastanesi'nde yaptırmaya başladık. Sünnetlerimizin yapılmasında bizlere yardımlarını esirgemeyen Turgutlu Devlet Hastanesi Baştabibi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu'na, sünnetlerimizi gerçekleştiren doktorlara ve personelleri ile emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

30 Mayıs 2015 günü de okul bahçesinde İhsan Erturgut Okulu Aile Birliği yöneticileri işbirliğiyle sünnet olan çocuklar için eğlence düzenleyeceklerini kaydeden Nişli, hastane başhekimi Taşçıoğlu ile sünnet olan çocukları odalarında ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  sünnet

  ,

  Doktor

  ,

  Mavi

  ,

  Aile

  ,

  Eğlence

  ,

  Okul

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  kurum

  ,

  manisa

  ,

  2015