Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
- Salihli'de kalp krizi sonucu ölen polis memurunun cenazesi, törenle memleketine gönderildi

MANİSA (AA) - Salihli'de, kalp krizi sonucu ölen polis memuru Halil Altınkaya'nın cenazesi, törenle memleketine gönderildi.

Halil Altınkaya (37) için görev yaptığı İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törene, Kaymakam Ertan Peynircioğlu, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, Garnizon Komutanı Binbaşı Yavuz Yavuz, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, yakınları ve meslektaşları katıldı.

Kaymakam Peynircioğlu, törendeki konuşmasında, ailesi, yakınları ve mesai arkadaşlarına başsağlığı dileyerek, "Kardeşimiz, genç  yaşta hayatını kaybetti. Bu açıdan acımız çok daha büyük" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı ise saygı, sevgi ve hoşgörü ile anılan Altınkaya'nın, mesai arkadaşlarıyla daima uyum içerisinde çalıştığını dile getirerek, "Özel hayatında sevgi dolu aile reisi olarak, her zaman kalbimizde yaşayacaktır" ifadesini kullandı.

İlçe Müftüsü Nurullah Sadıç tarafından okunan duanın ardından Altınkaya'nın cenazesi, defnedilmek üzere Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Kuşu köyüne gönderildi.

- Manisa Lisesi'nin eski ve yeni mezunları buluştu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da mezun olduğu Manisa Lisesi'nde düzenlenen etkinlikte, eski ve yeni mezunlar bir araya geldi.

Etkinlikte, Bülent Arınç'ın törene katılamadığı için gönderdiği mesaj, davetlilere okundu.

 

Tören sonunda hatıra fotoğrafı çektiren eski ve yeni mezunlar, mezuniyet cübbesi giyip kep fırlattı.

- Kırkağaç'ta yıl sonu sergisi

Kırkağaç Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerince üretilen el işi ürünlerin yer aldığı sergi açıldı.

Serginin açılışı, Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı tarafından yapıldı.

Kaymakam Sırmalı, kurslara katılanların, bilimsel, kültürel ve sosyal değişmelere ayak uydurabildiğini, aynı zamanda aile ekonomisine de katkıda bulunduklarını kaydetti.

Sergi, bir hafta boyunca gezilebilecek.