Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
- Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan genç, yaşlı, çocuk ve engelliler için yıl sonu eğlencesi düzenlendi.

MANİSA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan genç , yaşlı, çocuk ve engellilerden oluşan 656 birey için ilk kez yıl sonu eğlencesi düzenlendi.

Anemon Otel'de gerçekleştirilen eğlence programında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, kurum olarak aile bağına çok önem verdiklerini, güçlü ailelerin güçlü toplumları bir araya getirdiğini söyledi.

Konan, il genelinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı koruma altında 149 çocuk, 210 engelli, huzur evinde kalan 277 yaşlı ve yardımca muhtaç 20 kadının bulunduğunu bildirdi.

Koruyucu ailelerin de katıldığı programda karnelerini alan öğrencilere hediyeleri takdim edilirken engelliler Ege yöresine ait halkoyunlarını sergiledi. Etkinlikte yıl sonu pastası kesildi.

- Motosiklet tutkunları, 30 günlük Avrupa turuna çıktı

Salihli Enduro Touring Motosiklet Gurubu üyesi Ali İkbal Demirel, Temel Ulaş ve Hamza Er, 21 ülkeyi kapsayan 30 günlük Avrupa turuna çıktı.

21 ülkeyi motosikletleriyle gezecek olan 3 motosiklet tutkunu, Avrupa turunu Norveç'in Nordkapp şehrinde sonlandıracak.

30 günde 21 ülkeyi motosikletleriyle gezeceklerini ifade eden grup başkanı Ali İkbal Demirel, "Bu gezimizi yaklaşık bir ayda tamamlayacağız. Gezimizin bir bölümünde kamp çadırlarında, bir bölümünde ise otellerde konaklayacağız. Bir aylık süreçte 21 ülkeyi gezerek, motosikletlerimizle yaklaşık 20 bin kilometre yol yapacağız" diye konuştu.

Bir ay sürecek olan gezi hazırlığının yaklaşık olarak 2 ay sürdüğünü anlatan Demirel, kendilerini zorlu doğa şartlarının beklediğini belirterek "Çadırda konaklayacağımız bazı bölgelerde sıfırın altında 20-30 dereceyi göreceğiz. Ayrıca yolumuzu daha kolay bulmak ve hedefimize kolay ulaşabilmek içinde harita ve navigasyon güncellemelerini yaparak hazırlıklarımızı buna göre yaptık" dedi.

- Soma'da balık tutma yarışması

Soma Amatör Balıkçılık ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nce (SABADER) balık tutma yarışması düzenlendi.

Dernek başkanı Ayhan Yıldız, Sevişler Barajı altı Kızılburun mevkisinde yarışmacılar için farklı bölgelerde atış poligonları hazırlandığını, tutulan balıkların sportif balıkçılığın ilkesi olarak suya geri salınacağını dile getirdi.

Yarışmada en büyük balığı tutan 3 balıkçıya çeşitli hediyelerin verileceğini ifade eden Yıldız, "Amacımız sportif olta balıkçılığı hakkında tüm halkımızı bilinçlendirmek. Gençlerimizi, arkadaşlarımızı hepsini buraya yönlendirebilmektir" diye konuştu.