Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
MANİSA (AA) - Gördes ilçesinde kiraz hasadına başlanılan Börez, Beğel, Malaz, Oğulduruk, Efendili ve Kabagoz mahallelerinde tüccarlar alım yapmaya...

MANİSA (AA) - Gördes ilçesinde kiraz hasadına başlanılan Börez, Beğel, Malaz, Oğulduruk, Efendili ve Kabagoz mahallelerinde tüccarlar alım yapmaya başladı. 

Napolyon, Lambert ve erkenci kısa saplı gibi kiraz çeşitlerinin yetiştirildiği Gördes ilçesinde, hasat edilen ürünler Börez Mahallesi'ndeki alım merkezinde satışa sunulmaya başlandı. Üreticiler tarafından alım merkezine getirilen kirazlar, kalibresine göre fiyatlandırılarak tüccarlar tarafından satın alınıyor. 

Sezon açılışı dolayısıyla Gördes Kaymakamı Hakan Bilgin,  Belediye Başkanı Muhammet Akyol, İlçe Tarım Müdürü Güngör Akyol ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Koç ile kiraz alım merkezini ziyaret ederek inceleme yaptı.

Üreticilerle de sohbet eden Bilgin, kiraz sezonunun hayırlı olmasını ve üreticilere bol kazançlar getirmesini diledi.

Gördes Belediye Başkanı Akyol da Börez Mahallesi'nin ardından Oğulduruk ve Çiğiller'de de çok amaçlı kullanılabilecek meyve alım yerlerinin yapılacağını kaydetti.

Gördes Ziraat Odası Başkanı Mehmet Koç ise yaklaşık 5 bin dekarlık alanda bin 400 ton kiraz rekoltesi beklendiğini kaydetti. 

- Salihli'de Yaz Spor Okulları faaliyetleri 

Salihli Belediyesi Yaz Spor Okulları, Ali İhsan Karayiğit Futbol Sahası'nda yapılan malzeme dağıtım töreniyle açıldı. 

Törende konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, törende yaptığı konuşmada, "Spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Dinamik, güçlü ve başarılı bir nesil yetiştirmek için çocuklarımıza destek oluyoruz" dedi.

Toplam 13 branşta öğrencilere eğitim verecek olan Yaz Spor Okulları'na bin 485 öğrencinin müracaat ettiği belirtildi.

- Gördes Belediyesinden eğitime katkı

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Cumhuriyet Ortaokulu ve Güneşli Atatürk İlkokulu'nun ihtiyaç duyduğu basketbol ve voleybol sahalarının belediyece yapılacağını bildirdi.

Akyol, Cumhuriyet Ortaokulu ve Güneşli Atatürk İlkokulu'nu belediye ekipleriyle ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. 

İncelemelerinin ardından okulların ihtiyaç duyduğu basketbol ve voleybol sahalarını belediye olarak yapacaklarını, ayrıca çevre düzenlemesi gibi hizmetlerin yerine getirileceğini belirten Akyol, şunları kaydetti: 

"Kısa bir süre sonra çalışmalara başlayarak okul yönetimlerimize ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında sportif aktiviteler yapacakları alanları hizmetlerine sunacağız. Eğitime olan yatırımlarımız devam ediyor. Okullarımızın çevre düzenlemeleriyle ilgili her problemi çözmeye çalışıyoruz. Gençlerimizin spora olan her türlü taleplerine cevap vermek için hizmetlerimiz devam ediyor."