Manisa'dan kısa kısa

Manisa'dan kısa kısa
Manisa'dan kısa kısa
- "Temizliğe Davet Var" projesi

MANİSA (AA) - Saruhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından "Temizliğe Davet Var Projesi" başlatıldı.

Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, gazetecilere açıklamasında proje kapsamında 50 vatandaşa kendi evlerinde, vakıf tarafından istihdam edilen kişilerce ev temizliği, çamaşır yıkama, ütü, bulaşık temizliği ve diğer ihtiyaçların karşılanması alanında hizmet verildiğini söyledi.

Projenin bölgede ilk defa Saruhanlı'da başladığı ve proje kapsamında şu an 4 personelle evlerde temizliğin yapıldığına dikkati çeken Kanyılmaz, bugüne kadar 32 ev temizlendiğini belirterek, projenin bir sene boyunca devam edeceğini bildirdi.

- Dünya KOAH Günü etkinlikleri

Dünya KOAH Günü dolayısıyla Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Manolya Meydanı'nda vatandaşlara ücretsiz solunum fonksiyon testi ve karbondioksit ölçümü yapıldı. 

KOAH hastalığına dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla stant açarak vatandaşlara ücretsiz olarak test yaptıklarını belirten İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Galip Köroğlu, sigara içenlere kullanıcı etkisini göstermek amacıyla solunum fonksiyon ve karbondioksit testi yaptıklarını aktardı. 

Köroğlu, "KOAH'ın hem hastalık yükü açısından hem ölüm yükü açısından hem dünyada hem de Türkiye'de üçüncü sırada yer alıyor. Arka planda özellikle sigaranın bu hastalığa yol açması nedeniyle sigara kullanımının önlenmesini amaçlıyoruz" dedi.

- Başkan'dan namağlup takıma baklava ikramı

Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Manisa Süper Amatör Küme B Gurubunda bir maç eksiği ile namağlüp lider olan Sarıgöl Belediyespor oyuncularını antrenmanda ziyaret ederek, deplasmanda oynanacak Demirci Belediyespor maçı öncesi moral verdi.

4 Eylül Stadında antrenman yapan futbolcuları ziyaret ederek baklava ikram eden Başkan Selçuk, takıma tam destek verdiklerini belirtti.

Selçuk, "Bu yıl şampiyonluk için varız. Geçmiş belediyelerin futbol takımına yaptığı masrafı biz iki katına çıkardık. Artık, bizler takımımızdan bol gollü galibiyetler bekliyoruz. Sarıgöl olarak, belediye olarak sizlerleyiz. Destek bizden,başarı sizden olacak" diye konuştu.