Manisa'dan Suriyeliler'e yardım

Manisa'dan Suriyeliler'e yardım
Manisa'dan Suriyeliler'e yardım
- Manisa'da toplanan yardım malzemesi, İHH organizasyonuyla Kilis'teki çadır kentlere gönderilmek üzere yola çıkarıldı

MANİSA (AA) - İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Manisa Şubesi organizasyonunda bazı kurum ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle Suriyeliler'in kaldığı Kilis'teki konteyner kente gönderilmek üzere toplanan yardımlar, tıra yüklenerek yola çıkarıldı.

Yardım tırının hareketi öncesi Hatuniye Camisi önünde düzenlenen törende gazetecilere açıklama yapan İHH Manisa Şubesi Başkanı Necmettin Okumuş, iç savaş sebebiyle ülkelerini terk ederek sınır bölgelerindeki kamplarda kalan ya da ülkelerinde zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeliler'in ihtiyaçlarının her geçen gün arttığını bildirdi.

Suriyelilere gıda desteği sağlamak amacıyla İHH tarafından kurulan fırınlarda un stoklarının azaldığını, buna yönelik Manisa'da "Acil una ihtiyaç var" sloganı ile kampanya başlattıklarını anlatan Okumuş, "Sivil toplum kuruluşlarının katılımı ve desteğiyle başta çocuklar olmak üzere, özellikle kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri, dertlerine çare, yaralarına merhem olmak için Manisa il genelinde başlattığımız kampanyada toplanmış olan yardımları ulaştırmak için aracımızı bugün dualarla yola çıkarıyoruz" diye konuştu. 

Okumuş, kampanyaya destekte bulunan sivil toplum kuruluşlarına, belediyelere, okullara, kamu kurumlarına ve hayırseverlere teşekkür etti. 

Yardım tırı, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Eğitim Bir Sen İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu ve destek veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Hatuniye Cami İmamı Hayrettin Çoban tarafından okunan dualar eşliğinde uğurlandı.