Manisaspor'da ekomonik tablo

Manisaspor'da ekomonik tablo
Manisaspor'da ekomonik tablo
- Kulüp başkanı Abdullah Mergen: "Kulübün 57 milyon 600 bin liralık borcunu 34 milyona düşürdük ancak yine de bizi sıkıntılı günler bekliyor"

MANİSA (AA) - Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Manisaspor'da, kulüp başkanı Abdullah Mergen, "Kulübün 57 milyon 600 bin liralık borcunu 34 milyona düşürdük ancak yine de bizi sıkıntılı günler bekliyor" dedi.

Mergen, kulübün ekonomik sıkıntılarıyla ilgili gazetecilere yaptığı değerlendirmede, eski yönetimlerde borcun katlandığını belirterek, "Bundan önceki yönetimlerde, biri kulübü 20 milyon borçla devrettiyse, öteki bunu 47'ye çıkarmış. Biz bunu tam tersine çevirdik. 57 milyon 600 bin liralık borç, 34 milyona düştü. Mevcut borcun 13 milyon lirası devlete olan borç. Makakula transferinden kalan 10 milyon liralık borcun yanında, bir de 10-11 milyon liralık dağınık bir borç var. Bizi zor günler bekliyor" diye konuştu.

Çevreden hiç destek görememekten yakınan Mergen, "Buna rağmen dik duruş ve kararlılığımızla, camia bilinciyle hareket ediyoruz. 3 yıllık süreçte, kulübün geleceğinin sağlam temellere oturduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Gelirin neredeyse tamamının borçlara gittiğini dile getiren Mergen, "Hiçbir şekilde yeni borç yapmadık. Kulüpte 45 kişilik atıl bir grup vardı, bunlarla yolları ayırdık. Çok dinamik bir ekip kurduk. Bu anlamda da giderlerimizi kıstık. Bu, uzun soluklu bir . Bizim elimizde büyükşehir veya belediye gibi imkanlar yok. Biraz akıllı işler yapıp oyuncu çıkardık. Bu yıl oyuncu satışından 2 milyon lira gelir elde ettik" şeklinde konuştu. 

Mergen, yeni sezonla ilgili olarak da, hedeflerinin ligi birinci bitirip bir üst lige çıkmak olduğunu söyledi.