Manisa'ya "Tavukçuluk OSB" kurma çalışmaları

Manisa'ya "Tavukçuluk OSB" kurma çalışmaları
Manisa'ya "Tavukçuluk OSB" kurma çalışmaları
- Manisa Valisi Bektaş: "Tarım arazilerimizi korumak için Tavukçuluk Organize Sanayi Bölgesini kurmayı amaçlıyoruz"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, tavukçuluk sektörünün verimli tarım arazilerinde kurulmaması için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Turgutlu ilçesindeki Musacalı Organik Yumurta Üretim Tesisleri'ni gezen Vali Bektaş, organik yumurtanın elde edilişiyle ilgili çiftlikte yapılan işlemler hakkında bilgi aldı.

Manisa Valiliği olarak özellikle verimli tarım arazilerini işgal eden tavuk üretim kümeslerinin sayısındaki artışı durdurmak ve tarım arazilerini korumak için çalışmalara başladıklarını anlatan Vali Bektaş, Gördes ilçesinde bulunan 15 bin dekarlık alana Tavukçuluk Organize Sanayi Bölgesi kurulmasını amaçladıklarını kaydetti.

Manisa olarak organik tarıma önem verdiklerini vurgulayan Vali Bektaş, şu bilgileri verdi:

"Manisa'da yapılan tarım faaliyetlerinin katma değerini arttırmak için, daha nitelikli ve daha sağlıklı hale getirebilmek için uğraş veriyoruz. Bu çok kapsamlı bir istek. 6 milyon dekarlık bir alan ilimizde tarım yapılıyor. Bunun 137 bin dekarında organik üretim yapılmakta. Bu uzun vadede tamamı organik tarıma dönüşmesini istiyoruz. İnceleme yaptığımız çiftlikte mutlu tavuklar, lezzetli yumurtalar organik üretim sayesinde elde edilmiş. Bu bizim projemiz konusunda bizi daha çok umutlandırıyor ve heveslendiriyor. Araştırmalarımızı sürdüreceğiz ve projemizi hayata geçireceğiz. Tarım arazilerimizi korumak için Tavukçuluk Organize Sanayi Bölgesini kurmayı amaçlıyoruz."

Vali Bektaş'a inceleme gezisinde Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi de eşlik etti.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  sanayi

  ,

  İnceleme

  ,

  manisa