Mert Can'ın organları 4 kişiye umut oldu

Mert Can'ın organları 4 kişiye umut oldu
Mert Can'ın organları 4 kişiye umut oldu
- Manisa'nın Kula ilçesindeki trafik kazasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen ilkokul öğrencisi Mert Can Karagöz'ün organları bağışlandı

MANİSA (AA) - Kula ilçesinde bayramın ikinci günü otomobil çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Mert Can Karagöz'ün organları ailesi tarafından bağışlandı.

Kurban Bayramı'nın ikinci günü annesi Emine Karagöz ile yakınlarını ziyaretten dönen Mert Can Karagöz'e (8), İzmir - Ankara Karayolu Sandal mevkisinde yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarptı. Yaralı olarak önce Kula Devlet Hastanesi'ne ardından İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Karagöz kurtarılamadı.

Karagöz'ün ailesi beyin ölümü gerçekleşen Mert Can'ın organlarını bağışladı.

Kalp, karaciğer ve böbrek bekleyen uygun 4 hastaya nakledileceği belirtildi. 

- Mert Can'ın sınıfında yas 

Kula Zafer İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi olan Mert Can Karagöz'ün sınıfında ise hüzün ve yas vardı.

Eğitim -öğretim yılının ilk ders gününde ise sınıf arkadaşları Mert Can'ı sırasına çiçekler ve fotoğrafını koydu.

Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, Mert Can'ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek "Mert Can kardeşimizin ailesine sınıf arkadaşlarına ve öğretmenlerine baş sağlığı diliyorum. Ailesinin organ bağışında bulunduğunu öğrendik. Buda organa ihtiyacı olan hasta çocuklarımızın yaşaması hayata bağlanması için mutluluk verici. Ailesine başsağlığı diliyorum organ bağışı içinde ailesine teşekkür ediyorum" dedi.