Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu

Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
- Manisa'da AK Parti'de mevcut 5 milletvekilinden 3'ü listede yer aldı - MHP'de milletvekili Erkan Akçay birinci sırada yer alırken, CHP 3 HDP ise 2 kadın aday listeye girdi

MANİSA (AA) - Partilerin, milletvekili genel seçimine ilişkin aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunuldu.

Manisa'da AK Parti 'de mevcut 5 milletvekilinden 3'ü açıklanan listenin ilk sıralarında yer aldı.  MHP 'de mevcut milletvekili Erkan Akçay birinci sırada yer alırken, listede kadın adaya yer verilmediği görüldü.  CHP Manisa'da 3, HDP 2 ve AK Parti'de listesinde 2 kadın adaya listesinde yer verdi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, parti binasında gazetecilere yaptığı, açıklamada partisinin kendi hedefleri ve kendisiyle yarıştığını söyledi.

Gürcan, "Kendi işimize bakarız. Biz kendimizle yarışan bir parti olduğumuzu için yine biz kendimizle yarışacağız. 2011 seçimlerindeki yüzde 47'yi yüzde 52 yapabilir miyizin gayreti içindeyiz. Diğer partilerde çalışmalarını yapacaklardır, onlar da tercihlerini o yönde belirtmişlerdir. Onlara da saygı duyuyoruz. Sonuçta Milletvekilliği makamı hizmet yerleridir. Herkes bu hizmete katkı verecektir. Ama biz iddialıyız" diye konuştu. 

AK Parti'nin manisa'da birinci sıra milletvekili adayı Recai Berber, "Partimiz yoğun bir çalışma yaptı. Teşkilatlar, kamuoyu araştırması ve değerlendirmeler sonucunda Manisa için böyle bir liste uygun görüldü. Genel merkez böyle bir uygun gördü. Manisa 9'a indi ama bizim hedefimiz yukarıya çıktı. Bu dönem inşallah 6 milletvekilini hedefliyoruz" dedi. 

Listede 5. sırada yer alan Şule Tunalı ise parti binasında yaptığı açıklamada, "Teşkilatımızla birlikte daha çok çalışacağız. İnşallah güzel bir sonuçla 6 milletvekili ile bu seçimi sonuçlandıracağız" dedi. 

- MHP

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa'da ilk sırayı mevcut milletvekillerinden Erkan Akçay alırken, ikinci sırayı Manisa Barosu eski başkanı Zeynel Balkız, üçüncü sırayı ise bürokrat Hasan Eryılmaz aldı. Listede kadın adaya yer vermediği görüldü. 

MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, "Bizim için açıklanan adayların ismi önemli değildir. Bizler genel merkez tarafından verilen isimlerle birlikte çalışarak Manisa'da tarih yazacağız" dedi. 

Manisa'da AK Parti,  CHP, MHP ve HDP'nin milletvekili aday listeleri şu şekilde oluştu

- AK Parti

1-Recai Berber

2-Uğur Aydemir

3-Selçuk Özdağ

4-Murat Baybatur

5-Şule Tunalı

6-İsmail Bilen

7-Musa Yılmaz

8-Güzide İçen Kasap

9-Bilal Temel

- CHP

1- Özgür Özel

2- Mazlum Nurlu 

3- Tur Yıldız Biçer

4- Mustafa Başgülşen

5- Sabri Temel

6- Sakine Öz

7- Abdullah Saka

8- Hasan Ören

9- Saniye Ağgül

- MHP

1- Erkan Akçay

2- Zeynel Balkız

3- Hasan Eryılmaz

 4- Yaşar Coşkun

5- Mehmet Memiş

6- Osman Oktay

7- Mehmet Cem Çöllü

8- Galip Karagözler

9- Cemal Murat Erim.

- HDP

1- Ali Afatlı

2- Sibel Genç

3- Mejdel Acar

4- Mehmet Tarlabölen

5- Abidin Başboğa

6- Gülseren Ongun

7- Mustafa Yıldırım Polat

8- Cumali Yıldız

9- İhsan Çaça