Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti Manisa milletvekili seçilen Baybatur: "Parlamentoya girdiğimizde, milletimize hizmet ve Manisa gençliği ile alakalı farklı projeler yapma arzusu içerisindeyim"

MANİSA (AA) - Milletvekili genel seçimi sonuçlarına göre AK Parti Manisa milletvekili seçilen Murat Baybatur, ilin bu dönemki en genç milletvekili olduğunu belirterek "Parlamentoya girdiğimizde, milletimize hizmet ve Manisa gençliği ile alakalı farklı projeler yapma arzusu içerisindeyim" diye konuştu.

Manisa'dan AK Parti 'den 4. sıradan milletvekili adayı olarak katıldığı milletvekili genel seçiminde TBBM'ye gitmeye hak kazanan 38 yaşındaki Murat Baybatur, AA muhabirine, bu dönem Manisa'nın en genç milletvekili olduğunu belirtti. 

Milletvekili seçilmesini partisinin gençlere verdiği önemi ortaya koyduğunu, gençlerin de kendine ilgi gösterdiğini belirten Baybatur, "Manisa'da il başkanlığım dönemimde, milletvekilliği adaylığı dönemimde hemşehrilerimizden büyük bir teveccüh gördük. Özellikle genç arkadaşlarımızla görüştüğümüzde bizim gençliğimize sürekli vurgu yaptılar, memnuniyetlerini ve desteklerini dile getirdiler. Parlamentoya girdiğimizde, milletimize hizmet ve Manisa gençliği ile alakalı farklı projeler yapma arzusu içerisindeyim" diye konuştu.

AK Parti'nin seçimlerden yine birinci parti çıktığına vurgu yapan Baybatur, yeterli çoğunluğu elde edemediklerinden üzgün olduklarını ifade ederek "Bunun değerlendirilmesi partimizin yetkili organlarıyla elbette yapacaktır. Milletimizin takdiri bu şekildedir. Bizler her zaman milletin iradesini ön plana çıkarmış bir partiyiz. Bu konuda da kendimizi gözden geçireceğiz. Bundan önce milletimize nasıl hizmet ettiysek yanı şekilde hizmete devam edeceğiz" dedi.