Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- 2002 yılında DYP'den Manisa milletvekili adayı olmasına rağmen partisinin baraj altında kalması nedeniyle TBMM'ye gidemeyen Balkız, 13 yıl sonra MHP'den Manisa milletvekili olarak Meclis'e gidiyor

MANİSA (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi 'nden ( MHP ) Manisa'da milletvekili adayı olduktan sonra, 2015 genel seçimlerinin, resmi olmayan sonuçlara göre, Meclis'e milletvekili olarak gidecek olan Zeynel Balkız, Manisa'ya hizmeti ön planda tutacağını söyledi. 

2002 yılında Manisa'da Doğru Yol Partisi'nden (DYP) milletvekili adayı olan ve Manisa'da yüzde 19,3 oy ile 3 milletvekili çıkarmalarına rağmen partisi barajı aşamadığı için milletvekili olamayan Balkız, 25. dönem milletvekili seçimlerinde amacına ulaştı.

Milletvekili hedefi süreci hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Balkız, politik hayatta geçmişe dayalı bir çizgisi olduğunu vurguladı.

2002 yılında da ön seçimde ilk sırada yer alarak DYP'den milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Balkız, "Girdiğimiz seçimde Manisa seçim bölgesinde o gün 137 bin oy ile üç milletvekili çıkaracak bir güce sahiptik. Ancak yüzde 9,8 oranınyla  Türkiye ortalamasında barajın altında kaldık ve milletvekili olamamıştım. Aradan geçen süre içerisinde bizim için tabi milletvekili olma isteği de muhakkak olmazsa olmaz bir farzdan ibaret değildi" diye konuştu. 

Partisinin Manisa'da istediği başarıyı elde edemediğine işaret eden Balkız, "Bu konuda farklı bahaneler yerine hem kişisel, hem teşkilat anlamındaki öz eleştiri yaparak sağlıklı ve doğru yolu bulmak, halk ile bütünleşmenin yollarını aramak gerekiyor. Bugünden itibaren de şahsım, MHP teşkilatı bu öz eleştiriyi yaparak yoluna devam edecektir" dedi.

Manisa'ya hizmeti ön planda tutacağını kaydeden Balkız, "Gerek büyükşehir ile diğer belediyelerin birlikte çalışma mecburiyeti, gerekse belediye ile hükümet, TBMM'nin hizmet anlamındaki işbirliği süreci şu andan itibaren başlamalıdır. Halkın beklediği de budur. Problemlerin çözülmesi ve hizmet kalitesinin artırılmasıdır. Herkesi bu konuda sağduyulu olmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.