Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- AK Parti Manisa İl Başkanı Gürcan: "Milletin mesajını aldık. Bundan sonra şımarıklık yok. Daha da ağırlaşacağız" - AK Parti Manisa Milletvekili Berber: "Bize destek verenlere, Devlet Bahçeli'ye teşekkür ediyorum, onların sayesinde bunlar oldu"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, seçim sonuçlarına ilişkin, "Milletin mesajını aldık. Bundan sonra şımarıklık yok. Daha da ağırlaşacağız" dedi.

Gürcan, resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Recai Berber, Uğur Aydemir, Murat Baybatur, İsmail Bilen ile milletvekili seçilemeyen adaylar, AK Partili belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla birlikte AK Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Manisa'da yurt dışı oylarının dağılımıyla birlikte milletvekili sayısının değiştiğini hatırlatan Zülfikar Gürcan, AK Parti'nin 4 olan milletvekili sayısının 5'e çıktığını, MHP'nin 2 olan milletvekili sayısının ise 1'e düştüğünü söyledi.

Gürcan, 5'inci milletvekili haberinin Manisa teşkilatında büyük bir sevinç yarattığını kaydederek, "Milletin mesajını aldık. Bundan sonra şımarıklık yok. Daha da ağırlaşacağız. Seçim çalışmalarında emeği geçen partililere teşekkür ediyoruz. Bereket oldu, 4'ten 5'e çıktık. Herkes 5'inci vekilimizi konuşuyor. Ege'nin efesiydik, 'eyvah efeliği kaptırıyor muyuz' dedik. Ancak Manisa, Ege'nin efeliğini kaptırmadı. Herkese hizmet edeceğiz" diye konuştu.

5'inci sıradan milletvekili seçilen İsmail Bilen ise dün gece duygulu anlar yaşadıklarını belirterek, "Ayrıldığımızda Manisa 4 gözüküyordu. Ben gittim şükür namazı kıldım. Bu millet kendisine hazırlanan tuzağı görmüş ve AK Parti'yi yalnız bırakmamıştır. Milletin duası arkamızdaydı. Bu sonuç o dua ile geldi. Sorumluluğumuz arttı. Daha vakur olacağız. Hatamız olursa bizi bağışlayın. 6'yı çıkarmayı planlıyorduk" ifadelerini kullandı.

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber de büyük bir zafer kazandıklarını söyledi.

7 Haziran'da biraz rehavet olduğunu, genel merkezin 7 Haziran'da ihmal edilen hususa ağırlık verdiğini, Manisa'dan 5'inci milletvekilini çıkarmanın sevincini yaşadıklarını anlatan Berber, şöyle devam etti:

"Bize destek verenlere, Devlet Bahçeli'ye çok teşekkür ederim. Onların sayesinde bunlar oldu. Allah bazen ummadığınız yerden destek verir. Bize oy vermeyen, hatta bu sonuçlardan memnun olmayan, tedirgin olan insanların bu hoşgörüye, kucaklamaya, barışa ihtiyacı var."