Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Manisa'dan milletvekili seçilen AK Parti ve CHP adayları mazbatalarını aldı

MANİSA (AA) - Milletvekili Genel Seçimi'nde Manisa'dan milletvekili seçilen AK Parti ve CHP  adayları, mazbatalarını İl Seçim Kurulundan aldı. 

İl Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Uçak, Adliye Sarayı Konferans Salonu'nda,  AK Parti 'den 25. dönem milletvekilleri seçilen Recai Berber, Selçuk Özdağ, Uğur Aydemir ve Murat Baybatur'a mazbatalarını takdim etti.

Berber, gazetecilere açıklamasında, seçimlerde görev yapan ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, milletin verdiği emanete sahip çıkacaklarını söyledi.

İl genelinde 17 ilçeden 13'ünde ilk sırada yer aldıklarını belirten Berber, "Memleketimize hizmet noktasında, 13 yıllık birikimlerin kaybedilmemesi noktasında üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Uçak'ın mazbatalarını teslim ettiği CHP milletvekilleri Mazlum Nurlu ve Tur Yıldız Biçer de partililerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, desteklerinden dolayı Manisalı seçmen ve partililere teşekkür etti.

Şehir dışında olan CHP'den 1. sırada Manisa milletvekili seçilen Özgür Özel'in ise mazbatasını hafta sonu alacağı bildirildi. 

Öte yandan MHP 'den Manisa milletvekili seçilen Erkan Akçay ile Zeynel Balkız'ın ise pazartesi günü mazbatalarını alacakları öğrenildi.