Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- MHP'den Manisa Milletvekili seçilen Erkan Akçay ve Zeynel Balkız mazbatalarını aldı

MANİSA (AA) -  Milliyetçi Hareket Partisi 'nden ( MHP ) Manisa Milletvekili seçilen Erkan Akçay ve Zeynel Balkız, Adliye Sarayı'nda yapılan törenle mazbatalarını aldı.

İl Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Uçak, Adliye Sarayı Konferans Salonu'nda düzenlenen törende, MHP'den 25. dönem milletvekili seçilen Erkan Akçay ve Zeynel Balkız'a mazbatalarını verdi.

Törenin ardından gazetecilere açıklama yapan Akçay,  TBMM 'ye kayıtlarını yaptıracaklarını belirterek, "Muhtemelen 23 Haziran Salı günü de yemin merasimi olacak, ardından 25. dönem faaliyetlerine başlayacağız. Ülkemize milletimize ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Gazetecilerin koalisyonla ilgili düşüncelerini sorması üzerine Akçay, "Yemin töreninden sonra Cumhurbaşkanı görevlendirme yapacak. Parti genel başkanları ile görüşecek, bizimle değil. Bunun için koalisyona yönelik sorulara bizden cevap alamayacaksınız" dedi.

Mazbatayı aldıkları kürsüde 31 yıldır avukatlık yaptığını hatırlatan Balkız ise, artık TBMM'de milletin avukatlığını sürdüreceğini kaydetti.

Amacının hukukun üstünlüğünü sağlamak olduğunu ifade eden Balkız, "TBMM'nin yasama ve denetim mekanizmalarının tamamını çalıştırarak milletimize, özellikle Manisalılara hizmet etmenin kıvancının mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.