Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
- AK Parti Manisa Gençlik Kolları üyeleri Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye idam cezası verilmesini protesto etti

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa Gençlik Kolları üyeleri Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye idam cezası verilmesini protesto etti. 

Şehzadeler ilçesi Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni karşısında toplanan grup adına açıklama yapan AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Erkan Mert, cezayı hukukun, adaletin, insan hak ve hürriyetlerinin idamı olarak tanımladı. 

Halkın oylarıyla seçilen bir lideri ve arkadaşlarını darbeyle devirip idama mahkum etmenin bir mahkeme hükmünün icrası değil, açık ve adi bir cinayet olduğunu dile getiren Mert, idam cezasına tüm insanların karşı çıkması gerektiğini ifade etti.

Mert "Bu zulüm karşısında takınılacak her tavır, gösterilecek her tepki, tüm dünya için bir insanlık sınavıdır. Bugün AK Parti Gençlik Kolları olarak, dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın, her zulme karşı durduğumuzu haykırmak, Mısır halkının ve iradesinin yanında yer aldığımızı göstermek ve zalimlerin er geç devrileceğini ve zulümlerinin yanlarına kar ve payidar kalmayacağını hatırlatmak için buradayız" diye konuştu. 

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi aleyhine sık sık slogan atan grup açıklamanın ardından dağıldı.