Nörolojik ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi Projesi

Nörolojik ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi Projesi
Nörolojik ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi Projesi
- Turgutlu Devlet Hastahanesi bünyesinde kurulacak Nörolojik Ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi Projesi için imzalar atıldı

MANİSA (AA) - Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2015 yılı Sosyal Kalkınma ve Beşeri Gelişme Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında, Turgutlu Devlet Hastanesi proje ekibi tarafından hazırlanan "Nörolojik Ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi Projesi"nin hayata geçirilmesi amacıyla sözleşme imzalandı. 

Yüzde 60'ının Zafer Kalkınma Ajansı'nın karşılayacağı ve yaklaşık 1 milyon liraya mal olacak projeyi hastane adına imzalayan Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu, merkezin 18 ay içinde tamamlanacağını belirtti. 

Turgutlu Devlet Hastanesi bünyesinde kurulacak olan Nörolojik ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi'nin bölgesel çapta hizmet vereceğini ifade eden Taşçıoğlu, "Proje kapsamında alınacak cihazlardan biri olan ve Türkiye 'de 12 ilde bulunan Robotik Yürüme Cihazı ve kurulacak olan merkez ilçemiz, ilimiz ve bölgemiz adına çok büyük bir yatırım. Projenin hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Taşçıoğlu, merkezde İnme (felç), Hemipleji (vücudun sağ ya da sol yarısında hareket kaybı), Parapleji (Belden aşağı her iki bacağın tutmaması), Tetrapleji (kol ve bacakların oynatılamaması) gibi hastalıklar ya da çeşitli kazalar nedeniyle yürüme yeteneğini veya vücut fonksiyonlarını kaybetmiş, nörolojik ve robotik rehabilitasyona ihtiyacı olan çocuk , yetişkin ve yaşlı grubundaki dezavantajlı engelli bireylere hizmeti sunulacağı kaydetti.