ÖSYM'ye şeker yerine "kuru üzüm" önerisi

ÖSYM'ye şeker yerine "kuru üzüm" önerisi
ÖSYM'ye şeker yerine "kuru üzüm" önerisi
- AK Parti Manisa Milletvekili Yurttaş: - "Sınavlarda şeker yerine üzüm verilmesi için ÖSYM'ye öneri vereceğiz"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, "Sınavlarda şeker yerine üzüm verilmesi için ÖSYM'ye öneri vereceğiz" dedi. 

Yurttaş, Başbakan Davutoğlu'nun Manisa'da okullarda kuru üzüm dağıtılacağını açıklamasının ardından, "Okul Üzümü Akıl Üzümü" projesi hakkında Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda bilgilendirmede bulundu.

Çocukların sık sık beslenmesi ve beyin fonksiyonlarını olumlu yönde etkileyecek gıdaların tüketilmesi, fast food tarzı yiyeceklerden de uzak durulması gerektiğini kaydeden Yurttaş, şöyle konuştu:

"Taşınması, dağıtılması, saklanması çok kolay olan üzümün bu amaçla öğrencilerin verilecek olan gıdaların başında yer almaktadır. Çekirdeksiz kuru üzüm Türkiye tarımsal ürün ihracatında ilk 3 sırada yer alıyor. Yıllık ortalama 270 ile 300 bin ton civarında kuru üzüm üretimimiz var. Biz üzüm üreten ancak tüketmeyen bir toplum olarak yaşıyoruz. Okul üzümü projesi sadece bir destek değildir. Doğru beslenme alışkanlığının kazandırılması için büyük önem arz ediyor." 

-ÖSYM'ye şeker yerine üzüm önerisi

ÖSYM sınavlarında üzüm dağıtılması önerisinde bulunacaklarını aktaran Yurttaş, "ÖSYM sınavlarında öğrencilere kalem, silgi ve şeker dağıtımı yapılmaktadır. Şeker yerine, hem doğal, hem de enerji kaynağı olan kuru üzüm verilmesi için ÖSYM'ye öneride bulunacağız" dedi.