Otistik öğrenciler için okulda sera kurdular

Otistik öğrenciler için okulda sera kurdular
Otistik öğrenciler için okulda sera kurdular
MANİSA (AA) -  Turgutlu Firdevs Gürel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi'nde eğitim gören down sendromlu ve otistik çocukların rehabilitasyonu için...

MANİSA (AA) -  Turgutlu Firdevs Gürel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi'nde eğitim gören down sendromlu ve otistik çocukların rehabilitasyonu için okul  bahçesinde sera kuruldu.

Serayı gezen  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, 180 öğrencisi bulunan merkezde kurulan serayla öğrencilerin kendi çabalarıyla üretmenin duygusunu yaşayacağını söyledi.

Merkezin müdür yardımcısı Hatice Ertok ise serada, öğrencileri tarafından organik meyve ve sebze yetiştirileceğini belirterek, "Böylece öğrencilerimiz, sınıf ortamından çıkıp toprakla buluşacak. Dokunma, duyma ve koku duyularını, kaslarını ve ikili iletişimlerini geliştirecekler. Yetiştirilen organik meyve ve sebzeler satılıp, merkeze gelir elde edilecek" diye konuştu.

Gıda teknolojileri öğretmeni Mustafa Uğraş da öğrencilerin, çevrelerinde yetişen ağaçlarla tanışmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

 


  ETİKETLER:

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  koku

  ,

  manisa