Ramazan ayı hazırlıkları

Ramazan ayı hazırlıkları
Ramazan ayı hazırlıkları
- Manisa merkez ve 6 ilçesinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar verilecek

MANİSA (AA) - Ramazan ayında Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan "İftar Vakti Kardeşlik Vakti" projesi çerçevesinde hayırseverlerin katkılarıyla Manisa merkez ve 6 ilçesinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar verilmesi planlanıyor. 

Vali Erdoğan Bektaş ve ilgili daire müdürlerinin katılımıyla 21 gün boyunca kent merkezindeki 15 mahalle ile Salihli, Turgutlu, Saruhanlı, Akhisar, Alaşehir ve Soma ilçelerinde iftar verilecek. 

Kentin yoğun göç alan mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla iftar yapılarak devlet vatandaş kaynaşmasının sağlanması birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının canlandırılarak farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

- Mezarlıklarda Ramazan temizliği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan ramazan öncesinde kent genelindeki mezarlıklarda temizlik çalışmalarına hız verdi.

Şehirdeki 1687 mezarlıkta temizlik ve bakım ile camilerin ışıklandırılmasına yönelik çalışmalar yapıldı.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, çalışmalar kapsamında otların temizlendiğini ve ağaçların budandığını kaydetti.  

Aykurt, "Temizliğin yanı sıra mezarlıkların güzel bir görünüme kavuşması için Kent Estetiği Daire Başkanlığının desteğiyle çiçekler dikiyoruz. Bazı mezarlıklarda yollar yenilenirken, istinat duvarları yapılıyor ve su sıkıntısı yaşanmaması için gerekli önlemler alınıyor" diye konuştu.