Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Manisa Valisi Bektaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yayımladıkları mesajlarla vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutladı. 

Bektaş, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, bayramı Gölmarmara'daki trafik kazasında yitirilen 15 canın burukluğu içerisinde yaşadıklarını ifade etti.

Ramazan ayı boyunca, birlik ve beraberlik içerisinde yardımlaşma ve paylaşma duygularının en güzelinin yaşandığını belirten Bektaş, mesajında şunları kaydetti:

"İftar yemeklerinde paylaştığımız lokmalar bizi birbirimize daha da yaklaştırırken, geleceğe yönelik umutlarımızı artırıp, birbirimize güvenmenin de teminatı oldu. Sınır komşularımızın yaşadığı savaş ve çatışma ortamının en kısa sürede sona ermesini dilerken, savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve bir kısmı da Manisamızda bulunan yabancı konukların Manisalılara emanet oldukları bilinciyle davranarak onlara Türk misafirperverliğinin en güzel örneğini sergileyen hemşehrilerime teşekkür ediyorum."

Bektaş, bayram nedeniyle şehirler arası yolculuğa çıkacak vatandaşlara da bayram günlerinin acıya dönüşmemesi için trafik kurallarına uymaları çağrısında bulunarak, "Bayramların anlamını ve değerini sadece bayram günlerinde değil, yaşamın her alanında ve tüm ilişkilerimizde hatırlamayı, herkesin sevdikleriyle birlikte huzur içinde bayram geçirmelerini diliyor, bayramın hemşehrilerimize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı. 

-Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Soma'daki maden faciasında şehit olan madenciler ile Gölmarmara'da trafik kazasında hayatlarını kaybeden tarım işçilerini hatırlatarak, bir daha böyle acılar yaşanmamasını temenni etti. 

Bayram günlerinde iyiye, güzele yönelerek, insanlara hoşgörüyle yaklaşılması gerektiğini dile getiren Ergün, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bayram, paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın ve gönüllere girmenin eşsiz bir fırsatıdır. Dargınlıklar bitecek, yüreklerde vuslat tomurcukları açacak, ertelenmiş kucaklaşmalar ve gecikmiş buluşmalarla kardeşliğimiz daha da pekişecektir. Bu vesileyle Soma'da gözü yaşlı analarımın ve çocuklarımızın, Salihli Çökelek Mahallesi'nde emek şehidi kardeşlerimizin yakınlarının, Türkmenistan'da, Urumçi'de, Doğu Türkistan'da zulüm ve baskı altında olan soydaşlarımızın da hassaten bayramını kutluyorum. Allah Türk milletine bu tür acılar bir daha yaşatmasın. Hayatlarını kaybeden değerli kardeşlerime de Allah'tan rahmet diliyorum. Her günümüzün bayram tadında, her anımızın güzelliklere açılmasını Cenab-ı Hak'tan diliyorum."