Raptiye geliriyle çocuklara hediye aldılar

Raptiye geliriyle çocuklara hediye aldılar
Raptiye geliriyle çocuklara hediye aldılar
- Manisa'da üniversite öğrencileri, kampanya ile raptiye satarak geliriyle onkoloji servisinde tedavi gören çocuklara hediye aldı

MANİSA (AA) - Manisa'da üniversite öğrencileri, düzenledikleri kampanyada sattıkları raptiyelerin geliriyle onkoloji servisinde tedavi gören çocuklara istekleri doğrultusunda hediye aldı.

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Optimum Kulübü öğrencilerince yürütülen Birlik Projesi çerçevesinde, bağış yapan kişiler adına 30 bin raptiye alındı.

Kampanyada elde edilen yaklaşık 15 bin lira ile CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi onkoloji servisinde tedavi gören ve kampanya başlangıcında istekleri sorulan 15 çocuğa, akülü arabadan cep telefonuna,  genç odası takımından fotoğraf makinesine, çok sayıda oyuncak alındı.

Bu arada 30 bin raptiye ile de Hafsa Sultan portresi oluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi, oyuncakların teslimi dolasıyla düzenlenen etkinlikteki konuşmasında, kampanya çerçevesinde toplanan paranın, çocukların hayallerini gerçekleştirmekte kullanıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Ama şimdi üzülerek öğrenmiş bulunuyorum ki bugün itibarıyla hayallerini bize ileten ve hayallerinin gerçekleşmesi için toplanan paradan istedikleri hediyeleri aldığımız çocuklarımızdan 3'ünü kaybetmiş durumdayız. Onların hayallerini gerçekleştirmeye vaktimiz, fırsatımız olmadı. Bu, şahsen beni çok üzdü ama hayat devam ediyor. Önemli olan böyle bir projeyi ve niyeti ortaya koymak, gerçekleştirmek."

Konuşmanın ardından hediyeler, 12 çocuğa teslim edildi.