Sağlık çalışanlarından terör tepkisi

Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
- Manisa ve ilçelerinde sağlık çalışanları, terör saldırılarını protesto etti

MANİSA (AA) - Manisa ve ilçelerinde sağlık çalışanları terör saldırılarını protesto etti. 

Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan, Devlet Hastanesi bahçesinde sağlık çalışanlarıyla yaptığı basın açıklamasında, haziran ayından bu yana terörün tırmanışa geçtiğine dikkati çekti.

Terör örgütü saldırılarında genç, yaşlı, çocuk gözetmeksizin tüm halkın hedef alındığını anlatan Kaplan, "3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça, saldırılarda hayatını kaybetti. Onlarca çalışanımız alı konuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi, sağlık hizmetleri aksatılmayan çalışıldı" dedi.

Kaplan, terör saldırılarında sağlık çalışanlarının hedef alınmasını kınayarak, bu olayların en çok bölge insanına zarar verdiğini söyledi.

- Demirci 

Demirci Toplum Sağlığı Merkezi bahçesinde basın açıklaması yapan Doktor Müberra Duran, eli kanlı terör örgütünün sağlık çalışanlarına ve hastanelere yönelik saldırılarının devam ettiğini ifade etti. 

Vatandaşların en temel hakkı olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını vurgulayan Duran, sağlık çalışanlarının din, dil, ırk ayrımı yapmadan hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.

- Saruhanlı

Saruhanlı Devlet Hastanesi bahçesinde basın açıklaması yapan Hastane Müdürü İsmail Alpar, haziran ayından bu yana sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik saldırıların devam ettiğini anımsattı.

Saldırılarda 3 sağlık çalışanının terör örgütü mensuplarınca öldürüldüğüne işaret eden Alpar, onlarca sağlık çalışanının alıkonulduğunu, ambulanslara, hastanelere ateş edildiğini, sağlık hizmetlerinin aksatılmayan çalışıldığını vurguladı.

Alpar, terör saldırılarının kendilerini asla yıldıramayacağını sözlerine ekledi. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

- Kula

Kula Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Aybüke Aslı Ayyıldız, Devlet Hastanesi bahçesinde yaptığı basın açıklamasında, sağlık personellerine yapılan terör saldırılarını şiddetle lanetlediklerini belirtti.

Ayyıldız, "Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa  veren eller kazanacak" dedi.