Salihli'de deve güreşleri hazırlıkları

Salihli'de deve güreşleri hazırlıkları
Salihli'de deve güreşleri hazırlıkları
MANİSA (AA) - Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçede ilk kez düzenlenecek ve geleneksel hale getirilmesi planlanan deve güreşlerinin 8 Mart'ta...

MANİSA (AA) - Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçede ilk kez düzenlenecek ve geleneksel hale getirilmesi planlanan deve güreşlerinin 8 Mart'ta yapılacağını belirterek hazırlıkların sürdüğünü bildirdi.

Kayda, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde yıllardır geleneksel olarak yapılan deve güreşlerinin ilçede ilk defa düzenleneceğini söyledi. 

Düzenleyecekleri etkinlikte 110 ünlü baş deveyi getirmeyi planladıklarını anlatan Kayda, Salihli'nin deve güreşleriyle meşhur bir ilçe haline geleceğini söyledi.

Bir çok mahallede düzenlenen güreşlerin ilk kez belediyenin himayesinde organize edeceklerini ifade eden Kayda, "İlçe halkının deve güreşlerine alışık olmasından dolayı Salihli Belediyesi olarak bu yarışmaya dahil olmak istedik. 8 Mart tarihinde gerçekleştireceğimiz deve güreşlerine çok iyi bir başlangıç yapacağımızı düşünüyorum. Çünkü şimdiden organizasyon komitesine 110 kişi güreşlere katılacağına dair başvuruda bulundu" dedi. 19 Şubat 2015 14:08

Kayda, deve güreşlerinin yapılacağı alanın tesviye çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Ege

  ,

  8 Mart

  ,

  Belediye

  ,

  Ünlü

  ,

  ilçe

  ,

  manisa

  ,

  2015