Salihli'de hıdırellez kutlaması

Salihli'de hıdırellez kutlaması
Salihli'de hıdırellez kutlaması
MANİSA (AA) - Manisa Bölgesi Romanları Sosyal Yardımlaşma ve Geliştirme Derneği ile Salihli Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Hıdrellez...

MANİSA (AA) - Manisa Bölgesi Romanları Sosyal Yardımlaşma ve Geliştirme Derneği ile Salihli Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri, renkli görüntülere sahne oldu.

Şehitler Mahallesi'ndeki Hıdrellez şenliklerinde Romanlar ateş yakıp üstünden atlarken, roman şarkıları eşliğinde eğlendi.

Manisa Bölgesi Romanları Sosyal Yardımlaşma ve Geliştirme Derneği Başkanı Zeki Uğurçay yaptığı açıklamada, Roman dans grubunun gösteri yaptığı şenlikte kurs öğrencilerinin de bir gösteri yaptığını söyledi.

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ise Romanların misafirperverliğinin Salihli halkına örnek olması gerektiğini belirterek, "Derneğiniz bu işi gerçekten çok güzel yapıyor. Ben özellikle gençlerimize şu müjdeyi vereyim. 1 Haziran'dan itibaren belediyemizin bünyesinde müzik ve dans okulu açacağız" dedi.

Konuşmaların ardından mahalleli gençlerin oluşturduğu Roman Ateşi Grubu gösteriler yaparken, yerel sanatçılar da eserlerini seslendirdi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Müzik

  ,

  sosyal

  ,

  Gösteri

  ,

  manisa