Salihli'de yeni köprüler ulaşıma açıldı

Salihli'de yeni köprüler ulaşıma açıldı
Salihli'de yeni köprüler ulaşıma açıldı
MANİSA (AA) - Salihli ilçesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gediz ve Alaşehir Çayı üzerine yaptırılan 2 köprü törenle hizmete...

MANİSA (AA) - Salihli ilçesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gediz ve Alaşehir Çayı üzerine yaptırılan 2 köprü törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gediz ve Alaşehir çayı üzerindeki eski köprülerin yıkılarak yerine yenilerinin yapıldığını söyledi.

Köprülerin toplam maliyetinin 1.5 milyon lira olduğunu belirten Ergün "1960'lı yıllardan beri hizmet veren iki köprü eskidiği için yerlerine yenilerini inşa ettik. Birinci köprüyü 33, ikinci köprüyü 90 günde bitirdik. Bu köprü 23 mahalleyi Salihli'ye bağlıyor. Bu ovadaki mahallelerimizdeki insanlar köprüleri kullanıyordu. Daha ötesi Gölmarmara ilçesini, Akhisar ilçesini bağlıyor. Alaşehir Çayı Köprüsü 626 bin 677 lira, Gediz Köprüsü de 956 bin 845 lira olmak üzere, toplam 1 milyon 583 bin 522 lira bedelle buranın ihalesini gerçekleştirmek ve yenilemek bize nasip oldu" dedi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  lira

  ,

  Büyükşehir

  ,

  hizmet

  ,

  manisa