Salihli'deki "Üzüm ve Kültür Festivali" ertelendi

Salihli'deki "Üzüm ve Kültür Festivali" ertelendi
Salihli'deki "Üzüm ve Kültür Festivali" ertelendi
- Salihli ilçesinde 15 yıldır düzenlenen "Üzüm ve Kültür Festivali" yaşanan terör olayları nedeniyle ertelendiği bildirildi

MANİSA (AA) - Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Taytanlı Mahallesinde 15 yıldır düzenlenen "Üzüm ve Kültür Festivali" son günlerde yaşanan terör olayları ve ilçedeki şehitler nedeniyle ertelendiğini açıkladı. 

Kayda, gazetecilere yaptığı açıklamada festivalin, Taytanlı Mahallesinde son 15 yıldır gerçekleştirilen festivalin bu yıl da yapılmaması konusunda karar aldıklarını kaydetti.

Salihli'nin Taytan Mahallesi'nde geleneksel hale gelen 16. Üzüm ve Kültür Festivali'nin ertelendiğini belirten Kayda, "15-16 Ağustos tarihleri arasında da bu festivalin 16'ncısını gerçekleştirecektik. Ancak son günlerde devletimizin ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne kasteden terörist saldırılar sonucu Salihli'den iki hemşerimiz başta olmak üzere onlarca vatan evladını şehit vermiş bulunmaktayız. Böyle bir ortamda 15-16 Ağustos tarihlerinde yapmayı planladığımız Taytanlı Üzüm Şenliği ileri bir tarihe ertelenmiştir" dedi. 

Kayda, geçtiğimiz yıl da Soma'daki Maden faciası nedeniyle festivalin ertelendiğini hatırlattı.