Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Manisa'da sağlık çalışanları Opr. Dr. Furtun'a yapılan saldırıyı protesto etti

MANİSA (AA) - Samsun'da, Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde silahlı saldırı sonucu Opr. Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi, Manisa'da sağlık çalışanlarınca  protesto edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği personeli ve sağlık çalışanları, "Sağlıkta şiddete hayır" pankarlarıyla Valilik önündeki emekliler parkında toplandı.

 Çalışanlar adına açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan, Opr. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırıda öldürülmesinin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.

Şiddete karşı birliktelik çağrısı yapan Kaplan, "Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteği ile ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ne ancak hep birlikte verebiliriz. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları yüzünden hesap yapıp, insani duygular istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve çalışanlarımızı dikkatli olmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.