Sare Davutoğlu'dan Soma'da şehitlik ziyaretleri

Sare Davutoğlu'dan Soma'da şehitlik ziyaretleri
Sare Davutoğlu'dan Soma'da şehitlik ziyaretleri
- Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan polis, asker ve madenci şehitliklerini ziyaret etti

MANİSA (AA) - Baş bakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Soma'da polis, asker ve madenci şehitliklerini ziyaret ederek gaziler ve şehit yakınları ile bir araya geldi.

Adnan Menderes Havalimanı'ndan karayoluyla Manisa'nın Soma ilçesine geçen Davutoğlu ve Gürcan, belediye mezarlığının önünde Vali Erdoğan Bektaş, ilçe Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. 

Polis ve asker şehitliğini ziyaret eden Davutoğlu ve Gürcan, daha sonra aynı mezarlıktaki Madenci Şehitliği'ne geçti ve mezarlara karanfil bıraktı. 

Şehitlikte dua edildiği sırada maden faciasında hayatını kaybeden Süleyman Çata'nın oğlu Ahmet Çata, Sare Davutoğlu'nun, ikizi İsmail Çata'nın ikiz çocukları Buse ve Sude ise Bakan Gürcan'ın kucağına oturdu.

Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Nazım Öz de ziyaret sırasında Sare Davutoğlu ve Bakan Gürcan'a refakat etti. 

Basına kapalı gerçekleşen mezarlık ziyaretinin ardından heyettekiler, SEAŞ Sosyal Tesisleri'nde gaziler ve şehit yakınları ile öğle yemeğinde bir araya geldi.