Sarıgöl'deki sağanak

Sarıgöl'deki sağanak
Sarıgöl'deki sağanak
- Sarıgöl Kaymakamı Işık: "Selin yaralarını sarmak için çalışmalara başladık"

MANİSA  (AA) - Sarıgöl Kaymakamı Selami Işık, dün  akşam saatlerinde başlayan sağanağın ardından bir derenin taşması sonucu evleri su basan Bahadırlar Mahallesinde inceleme yaparak, yaraların sarılacağını söyledi.

Işık, beraberinde Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, AFAD İl Müdürü Bekir Şen, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Toy, İlçe Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ile sel sularından etkilenen 25 evde incelemede bulundu.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Kaymakam Işık, vatandaşların Kurban Bayramını huzur içinde geçirmeleri için tüm ekiplerle selin yaralarını sarmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Işık, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün bağlarda sel zararı için çalışmalara başladığını, Manisa AFAD ekibinin de mahalleye intikal ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Sel felaketinde can kaybımız yok. Kuru üzüm sergilerindeki üzümler sel sularıyla yok oldu. Yaş üzüm bağlarının içlerine sular doldu. Sarıgöl Belediyesi ekipleri evlere basan sel sularını tahliye çalışmalarına başladı. Cadde ve sokaklarda sel çamurları temizleniyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleri de mahallede ihtiyaç sahiplerini tespit etmeye başladı."

Belediye Başkanı Selçuk ise sel felaketinin ardından ekipleri mahallelere sevk ettiklerini belirterek, "Arkadaşlarımız sabaha kadar çalıştı. Sabah , selin zararı ortaya çıkınca, ekiplerimiz yolları açma, çamurları temizleme, sel sularını tahliye etme çalışmalarını devam etmektedir. En büyük tesellimiz can kaybının olmamasıdır" dedi.