Saruhanlı Ziraat Odası'nda ZOBİS dönemi

Saruhanlı Ziraat Odası'nda ZOBİS dönemi
Saruhanlı Ziraat Odası'nda ZOBİS dönemi
MANİSA (AA) - Saruhanlı Ziraat Odası başkanlığının, Ziraat Odaları Bilgi İşlem Sistemi'ne (ZOBİS) geçti.Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur,...

MANİSA  (AA) - Saruhanlı Ziraat Odası başkanlığının, Ziraat Odaları Bilgi İşlem Sistemi'ne (ZOBİS) geçti.

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, AA muhabirine yaptığı açıklamadı, Türkiye 'de ZOBİS sistemini kullanan ilk 20 odadan biri olduklarını belirtti.

ZOBİS ile üreticinin kendisi ve arazisi Türkiye'nin neresinde olursa olsun oturduğu yerden daha hızlı ve daha kolay bilgi sunulacağını belirten Okur, "Bu çalışmalar bizleri çok rahatlattı. Biz şu anda bürokrasiyi yarı yarıya indirdik. En azından kağıt israfını ortadan kaldırdık. Sisteme giren ilk odalardan biri olmamız ise ayrıca sevindirici" dedi.

Okur, çiftçiler yıllardır tapu kayıtlarını bulabilmek için tapu dairesine, nüfus ile ilgili bir sorunları olduğunda da nüfus dairelerine gittiklerini, şimdi ise ZOBİS sistemi ile resmi işlemlerini yapabileceğini kaydetti.

Okur, Saruhanlı Ziraat Odasına kayıtlı 15 bin üyeden 7 binin aktif olarak Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) kaydı bulunduğunu ifade etti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ziraat

  ,

  Resmi

  ,

  manisa

  ,

  nüfus

  ,

  kayıt