Saruhanlı'da çilek geçim kaynağı olacak

Saruhanlı'da çilek geçim kaynağı olacak
Saruhanlı'da çilek geçim kaynağı olacak
MANİSA (AA) - Saruhanlı Kaymakamlığı, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Saruhanlı Ziraat Odası tarafından tütüne alternatif olarak...

MANİSA (AA) - Saruhanlı Kaymakamlığı,  İlçe Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Saruhanlı Ziraat Odası tarafından tütüne alternatif olarak çiftçilere verilen çilek fideleri ilk meyvesini verdi.

Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz ile Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, çilek ekimi yapılan Tirkeş Mahallesi'ndeki bahçelerde incelemede bulundu.

Kanyılmaz, daha sonra yaptığı açıklamada, çiftçiler için ilk kez uygulamaya koydukları alternatif ürün çilek üretiminin uygulamasında ilk hasadın yapıldığını kaydederek hasat sonunda üreticilerin elde edeceği rekolteye göre bu tip yetiştiriciliğin daha da yaygınlaştırılmasına teşvik edeceklerini vurguladı.

Bundan sonraki aşamada seralarda üreticileri ziyaret ederek açıkta yapılan yetiştiricilikte yaşanan sorunların sera ortamında olup olmadığını araştıracaklarını belirten Kanyılmaz, "Çiftçilere daha başarılı olmaları konusunda serada üretime teşvik edeceğiz. Üreticilerimiz teknik konularda her türlü bilgi ve desteği ilçe tarım müdürlüğüne başvurarak alabilecek" dedi.

Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur ise elde edilen rekolte sonucuna göre oda olarak diğer çiftçileri de teşvik edeceklerini söyledi. 


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  manisa