Saruhanlı'da üzüm işçisine günlük 40 lira

Saruhanlı'da üzüm işçisine günlük 40 lira
Saruhanlı'da üzüm işçisine günlük 40 lira
MANİSA (AA) - Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, üzüm kesiminde çalışaak işçilerin günlük 40 liradan başlayan ücretlerle çalışacağını...

MANİSA (AA) - Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, üzüm kesiminde çalışaak işçilerin günlük 40 liradan başlayan ücretlerle çalışacağını belirtti.

Gazetecilere yaptığı açıklamada üzüm hasadının 15 Ağustos 'ta başlayacağını, hasatta görev alacak işçilere ödenecek günlük ücretlerin Oda tarafından tespit edildiğini söyledi.

Okur, "Üzüm hasadında kesiciye 40 lira, süzgü taşıyana 43 lira, sergici ve sepetçiye 43'er lira, bandırmacı ve şoföre 50'şer lira ödenmesine karar verdik. Ayrıca bu ücretlere 3'er lira da dayı başı hizmet ücreti dahil edilecek. Akşamları sergi kaldırma ücretinin saatini de 5 lira olarak belirledik. İşveren yine buna ilave olarak kişi başına 3 lira da dayı başı ücreti ödeyecek" dedi.

Okur, açıkladıkları fiyatların 1 Ağustos 2015 tarihinden itibaren geçerli olacağını, arazideki çalışma süresinin ise 8 saat üzerinden esas alındığını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Ziraat

  ,

  sergi

  ,

  ağustos

  ,

  lira

  ,

  hizmet

  ,

  manisa

  ,

  2015