Saruhanlılı kadınlar kokulu sabun üretecek

Saruhanlılı kadınlar kokulu sabun üretecek
Saruhanlılı kadınlar kokulu sabun üretecek
- Saruhanlı Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı mesleki eğitim kursuyla ev kadını kursiyerler, süs eşyası olarak da kullanılabilen kokulu sabun üretimini öğreniyor

MANİSA (AA) - Saruhanlı Halk Eğitimi Merkezi'nin açtığı kokulu sabun imalatı mesleki eğitim kursu, ev kadınlarına yeni ufuklar açtı. 

Saruhanlı Halk Eğitim Merkezi'nde açılan kokulu sabun imalatı mesleki eğitim kursuna 11 ev kadını katıldı. 

Kursta hediyelik eşya olarak da kullanılabilen meyve,  çiçek gibi çeşitli şekillerde kokulu sabun üretmeyi öğrenen kadınlar, hem gelir getirecek hem de zevkli bir hobi olarak değerlendirebilecekleri beceri edindi. 

  Kurs eğitmeni Berrin Haveleoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kursta katılımcılara hiçbir katkı maddesi olmadan tamamen doğal sabunlar imal etmeyi öğrettiklerini belirterek, şunları söyledi: 

"Doğal araç ve gereçlerden yararlanarak, süs eşyası olarak kullanılabilen, hoş kokulu sabunlar üretiyoruz. Kursiyerlerimiz isterlerse ürettikleri bu 'mis sabunlarını' satarak ev ekonomisine katkıda da bulunabilirler. Hazırladığımız ürünleri satışa sunmak için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün girişimiyle Saruhanlı Belediyesi tarafından yer tahsis edildi. Ürünlerimizi burada pazarlayacağız."

Kursiyerlerden Sevdiye Çakırgöz ise kursta edindikleri beceriyle sabun hamurundan her çeşit, renkli ve kokulu süs eşyası yaptıklarını söyledi. 

Kazandığı bu el becerisi ile gelir elde etmeyi planladığını ifade eden Çakırgöz, "Hem boş vakitlerimizi değerlendiriyoruz hem de güzel hediyelik süsler yapıyoruz. Şimdi sloganımız, 'hobimiz işimiz oldu' ürettiklerimizle mutluluk duyuyoruz" dedi. 


  ETİKETLER:

  Çiçek

  ,

  Hobi

  ,

  eğitim

  ,

  manisa