Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Kaçire:

Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Kaçire:
Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Kaçire:
- "Önümüzdeki günlerde işletmecilerimiz biraz daha itinalı olursa, çiftçilerimizin ürünlerini alır ve piyasa hareketlenir"

MANİSA (AA) - Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, domates işletmecilerinin koyduğu kota problemine tepki göstererek "Önümüzdeki günlerde işletmecilerimiz biraz daha itinalı olursa, çiftçilerimizin ürünlerini alır ve piyasa hareketlenir" dedi.

Kaçire, Ziraat Odası'nda düzenlediği basın toplantısında domates işletmecilerinin bugünlerde üreticilere koyduğu kota sebebiyle sıkıntı içinde olduklarını dile getirerek, domatesin günlük bir ürün olduğunu, sezonu geçtiği zaman çürüme yaptığını belirtti. 

İşletmecilerin taahhüt ettiği domatesi üreticiden almaları gerektiğini vurgulayan Kaçire, sanayicilerin üreticiyi desteklemesinin şart olduğunun kaydederek şöyle konuştu: 

"Üretici olmadan tüketici, sanayici olmadan işletmeci olmaz. Sanayici olmadan üretici de olmaz. Üretim muhakkak yapılması lazım. Üreticinin değerini bilmeleri gerekiyor. Bugün fiyat böyle diye fırsatı kollayıp da yarın bindikleri dalı kesmesinler. Domatesin 2 ay dayanma ihtimali yoktur. Önümüzdeki günlerde işletmecilerimiz biraz daha itinalı olursa, çiftçilerimizin ürünlerini alır ve piyasa hareketlenir." 

Son yağışlarla birlikte domates ve üreticilerin de zarar gördüğünü söyleyen Kaçire, bu yılki mahsul kaldırılmazsa, üreticinin önümüzdeki sene domates ekmekten kaçınacağını sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Piyasa

  ,

  Bugün

  ,

  Ziraat

  ,

  zaman

  ,

  manisa