Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Kaçire:

Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Kaçire:
Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Kaçire:
- "Üzüm çuvala girip, ambara gidene kadar teminat altında olmasını istiyoruz"

MANİSA (AA) - Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, TARSİM sigorta kapsamının genişletilmesini istediklerini belirterek "Üzümü çuvala girip, ambara gidene kadar teminat altında olmasını istiyoruz" dedi. 

Kaçire, gazetecilere yaptığı açıklamada, üzüm üreticilerinin doğal afetlerden ötürü çok fazla zarar gördüğünü, rekoltenin de beklenin çok altında gerçekleştiğini anlattı. 

Afetler nedeniyle üreticilerin zor durumda olduğunu daha fazla zararın yaşanmaması için TARSİM sigortasının kapsamının genişletilmesi gerektiğini savunan Kaçire, şunları söyledi:

"Üzüm dalından oluncaya kadar teminat altında. Dalından kestiğimiz an teminattan çıkıyor, sergiye yatırdığımız an teminattan çıkıyor. Biz sergiye kadar teminatın olmasını istiyoruz. Çuvala girip, ambara gidene kadar teminat altında olmasını istiyoruz.  Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nde ve TARSİM yönetiminde arkadaşlarımız var. Onlara ileteceğiz. Vekillerimize söyleriz. İnşallah önümüzdeki dönem havuz sisteminde bunları teminat kapsamına aldırırız." 

Sarıgöl'deki  fırtına nedeniyle seraların da zarar gördüğünü hatırlatan Kaçire, "Fırtınadan dolayı bağlar yattı, sera sisteminde olan yeşile giden üzümler de zarar gördü. Seralar bozuldu. Ciddi bir hasar var. Hasar tespitleri devam ediyor. İnşallah umduğumuzun altında bir zarar ile karşılaşırız. Kesin çalışma yapılmadan tahmini bir değer veremeyiz" şeklinde konuştu. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Fırtına

  ,

  Ziraat

  ,

  sigorta

  ,

  manisa