Siyekliler, "Seyitli" olmak için oy kullanacak

Siyekliler, "Seyitli" olmak için oy kullanacak
Siyekliler, "Seyitli" olmak için oy kullanacak
- Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki daha önce köy statüsünde olan "Siyekli" Mahallesi'nin sakinleri, mahallenin adının "Seyitli" olarak değiştirilmesi için pazar günü oy kullanacak - Mahalle muhtarı Kırgöz: "Peygamber efendimizin soyundan gelen anlamındaki Seyit ismini yaşatmak varken, pislik manasına gelen bir isimle neden yaşayalım?"

MANİSA (AA) - Yunusemre ilçesindeki "Siyekli" Mahallesi'nin adının "Seyitli" olarak değiştirilmesi için pazar günü halk oylaması yapılacak.

Yunusemre Belediye Meclisi, Siyekli Mahallesi'nin adının Seyitli olarak değiştirilmesi önerisi için konunun halk oylamasına sunulmasını kararlaştırdı. Meclis kararı gereği, pazar günü isim değişikliğine ilişkin mahallede halk oylaması yapılacağı belirtildi. 

Yunusemre Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Atlıca, oylama öncesinde mahallede vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Atlıca, isim değişikliğinin vatandaşı mağdur etmeyeceğini aktardı. 

Toplantıda konuşan Siyekli Mahalle Muhtarı Hüseyin Kırgöz de mahallenin daha önceki adının "Seyit" olduğunu, zaman içinde "Siyekli" olarak değiştirildiğini bildirdi.

Siyek'in kötü bir anlamı olduğunu belirten Kırgöz, "Peygamber efendimizin soyundan gelen anlamındaki Seyit ismini yaşatmak varken, pislik manasına gelen bir isimle neden yaşayalım? Pazar günkü oylamada değişikliğe 'evet' diyerek, mahallemizin ismini el birliğiyle Seyitli olarak değiştirelim, aslımıza dönelim" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Pazar

  ,

  zaman

  ,

  manisa