Şoförlere "Kadına Yönelik Şiddete Son" semineri

Şoförlere "Kadına Yönelik Şiddete Son" semineri
Şoförlere "Kadına Yönelik Şiddete Son" semineri
- Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, Manisa Şoförler Odası'na kayıtlı servis şoförlerine "Kadına Yönelik Şiddete Son" semineri verdi

MANİSA (AA) - Manisa'de Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Manisa Şoförler Odası'na kayıtlı servis şoförlerine "Kadına Yönelik Şiddete Son" semineri verildi. 

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliği'nde görevli Psikolog Güldane Öztürk, Manisa Şoförler Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde, şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu ve toplumun gelişmesinin önündeki büyük engel oluşturduğunu belirtti. 

Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü' nün yaptığı araştırmaların kadınların fiziksel şiddetin yanında psikolojik, ekonomik ve cinsel şiddetle karşılaştıklarını ortaya koyduğunu bildiren Öztürk, "Her 4 kadından 1'i fiziksel şiddet nedeniyle yaralanıyor. Her 10 hamile kadından 1'i fiziksel şiddet görüyor. İstatistiklerde cinsel şiddete maruz kalan kadınların oranı yüzde 15,3 ve bu rakam hiç de az değil. Yaşadığı şiddeti  'geçer bir şey olmaz, ne olacak ki' diyerek kimseye anlatamayan var, bunların oranı yüzde 48,5" diye konuştu.

Psikolojik, sosyo-kültürel ve biyolojik nedenlerin şiddeti oluşturduğunu vurgu yapan Öztürk, sıcak günlerde suç oranının daha da artabileceğini kaydetti.